Юлія Тимошенко пояснила відмову Батьківщини підтримати законопроект про мобілізацію

Партія “Батьківщина” не голосуватиме за закон про мобілізацію у тому вигляді, який є зараз. Як вказали у партії, для нихє неприйнятними статті про скасування броні для інвалідів третьої групи, педагогів і студентів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на лідера партії Юлію Тимошенко у Facebook.

За її словами, мобілізація під час війни – неминуча, однак має проводитись справедливо, а українське військо обов’язково треба підсилити технологічно. Для цього державі необхідно розгорнути власне потужне військово-промислове виробництво.

У своєму відеозверненні вона також запропонувала призупинити у 2024 році виплати всіх зовнішніх і внутрішніх боргів України та скасування підвищення зарплат чиновникам. Водночас вивільнені 650 млрд грн Тимошенко пропонує направити на запуск потужного вітчизняного військово-промислового виробництва.

“Нам треба закон про всебічний розвиток технічно-наукових новацій для власної розробки і виробництва зброї. Ці розробки вже є, потрібна фінансова підтримка держави. Ми мусимо діяти чітко раціонально, стратегічно і переможно, а не йти в глухий кут”, – наголосила Тимошенко.

Новий законопроект про мобілізацію в Україні зареєстрований у Раді пізно ввечорі 25 грудня. Тепер над ним працюватимуть парламентарі, попереду – розгляд у комітетах та голосування у двох читаннях.

Раніше президент на прес-конференції за підсумками 2023 заявив, що військове командування запропонувало додатково мобілізувати 450 000-500 000 осіб. Це коштуватиме державі 500 млрд грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *