АМУ розкритикував законопроєкт 5655 через обмеження функцій місцевого самоврядування

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” №5655 обов’язково має бути доопрацьований. Асоціація міст України виступає категорично проти його ухвалення в нинішньому вигляді, тому що цим документом обмежуються права місцевого самоврядування.

Про це йдеться в заяві АМУ, розміщеній на сайті асоціації.

“Асоціація міст України 8 грудня вчергове звернулася до Голови профільного Комітету Верховної Ради України щодо проєкту Закону України №5655. Серед численних зауважень та пропозицій АМУ зазначила, що законопроєкт в обов’язковому порядку необхідно доопрацювати задля виключення положень щодо приватних уповноважених осіб з містобудівного контролю, адже проєктом передбачено передачу функції держави та місцевого самоврядування підприємницьким структурам. Це ставить одних суб’єктів господарювання у привілейоване становище стосовно інших, що суперечить частині другій статті 5 та частині четвертій ст. 13 Конституції України”, – зазначають в АМУ.

В Асоціації міст України вважають за потрібне демонополізувати право підпису керівника органу містобудування.

“Адже це зупинить всі процеси в будь-якій громаді, тим більше в місті-мільйоннику”, – кажуть в АМУ.

Серед інших вимог АМУ:

– введення відповідальності адміністраторів електронної системи за терміни надання послуг, за неправдивість введених ними даних і за ненадання послуг взагалі;

– створення можливостей для зупинки самовільного будівництва;

– приведення норм проєкту у відповідність до Цивільного Кодексу України.

Асоціація міст України також нагадала про необхідність проведення узгоджувальних нарад з представниками Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства культури України та Національного агентства з питань запобігання корупції.

1 грудня законопроєкт №5655 був знятий з розгляду парламентом. 28 листопада Асоціація міст України зверталась з пропозиціями місцевого самоврядування до законопроєкту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *