ОПУ переклав повноваження щодо обладнання пунктів незламності на місцеву владу

“Пункти незламності” – не нова ідея, а просто гучна назва традиційних пунктів обігріву, які в Україні відкривали щозими, але наразі”під ідею Банкової” місцева влада змушена витрачати великі кошти з місцевих бюджетів, а реалізація цього проєкту супроводжується нецільовими витратами.

Про це йдеться у розслідуванні “Главкома” під назвою “Пункти незламного піару. Що відбувається за кулісами гучної ініціативи президента”.

“На перший погляд, ідея дійсно потрібна і актуальна. З одного боку, це – можливість для менш захищених людей, переселенців з окупованих територій, пережити надважку зиму у прийнятних умовах, із розумінням, що у критичний момент є місце, де вони можуть отримати допомогу. Та з іншого, по суті, нічого нового на Банковій не вигадали, щозими в Україні відкривались пункти обігріву, просто тоді для них не вигадали гучної назви. До того ж при реалізації цього проєкту спостерігаються перекоси, які ставлять під сумнів початкові добрі наміри”, – йдеться у публікації.

Як розповів “Главкому” топпосадовець однієї з облдержадміністрацій на Заході країни, фінансування проекту повісили на місцеві бюджети, бізнес та волонтерів, і жодної спеціальної державної програми фінансування під це не передбачається. За словами заступника мера одного з міст, не всі вимоги Банкової щодо “пунктів незламності” є економічно обґрунтованими.

Журналісти з’ясували, що Хмельницька ОДА планує витратити майже 80 тис. грн на рекламу цих пунктів – 49,6 тис. грн на брошури про них і 28,8 тис. грн на банери.

Крім того, багато “пунктів незламності” заплановані там, де в них нема великої необхідності.

“Важливо розмежовувати поняття піару та турботи за людей. Для чого організовувати пункти незламності у громадах, які за своєю суттю є звичайними селами? Хіба хтось у селі піде до школи грітися? Люди у власних домівках розпалять грубки та котли, які працюють без електроенергії, і переживуть холоди. При цьому на рівні центральної влади стоїть чітке завдання – відкривати “Пункти незламності” у таких громадах”, – зазначив один із заступників міського голови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *