Франція назвала відповідального за провал Мінського процесу

Франція назвала відповідального за провал Мінського процесу

Фото: onu.delegfrance.org
Заступниця постійного представника Франції при ООН Наталія Бродхарст

Метою Москви від початку політичних переговорів була дестабілізація ситуації в Україні, а не її врегулювання.

Російська Федерація несе найбільшу відповідальність за провал Мінського переговорного процесу. Про це у понеділок, 12 лютого, на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй у річницю підписання Мінських домовленостей, заявила заступниця постійного представника Франції при ООН Наталія Бродхарст, пише Укрінформ.

Дипломат заявила, що Росія “протягом семи років сприяла зростанню напруження на Донбасі”.

Вона ж нагадала, що у 2016-му Росія вийшла з механізму перевірки дотримання припинення вогню. 

“Росія відмовилася щиросердно вести перемовини, стверджуючи, що виступає посередником, хоча явно була стороною конфлікту. Її метою від самого початку була дестабілізація України”, – наголосила Бродхарст.

Представниця франції додала, що до 24 лютого 2022 року, коли російська армія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, “існувала можливість мирного врегулювання”.

“Франція та Німеччина докладали багато зусиль у переговорах в межах Нормандського формату. Впродовж днів і тижнів, що передували вторгненню, президент Франції та канцлер Німеччини активізували зусилля з деескалації. Обидві держави невтомно й щиро з 2015 по 2022 роки намагалися допомогти Росії та Україні знайти спільну позицію для впровадження Мінських угод”, – сказала дипломат.

В РФ заявили, що невиконання Мінських угод іншими їхніми учасниками стало предтечею “спеціальної військової операції” в Україні. 

Лукашенко та Путін обурилися заявою Меркель про Мінські угоди

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *