Кадрові ротації в ЗСУ – хто такі Олександр Павлюк, Юрій Содоль і Ігор Скибюк – біографія і фото

Кадрові ротації тривають у військовому керівництві – Олександр Павлюк, Юрій Содоль та Ігор Скибюк зайняли топпосади у командуванні ЗСУ.

“Апостроф” в одному матеріалі зібрав актуальну інформацію щодо нових призначень.

Читайте також: Перезаванта­ження армії, день четвертий: все, що відомо про кадрові зміни в ЗСУ

Кадрові ротації в ЗСУ – Олександр Павлюк

Генерал-лейтенант, 53 роки, командувач Сухопутних військ ЗСУ замість Олександра Сирського. Олександр Павлюк закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище (1991 р.) та Національну академію оборони України (2004 р.). Військова кар’єра розпочалася у 1991 році, коли Павлюк став командиром танкового взводу. У 1993 році він став командиром танкової роти, а в період з 1999 по 2003 рр. командував танковим батальйоном.

З липня 2006 по березень 2007 рр. Олександр Павлюк був командиром українських миротворчих військ в Косово.

У 2007-2010 роках був заступником командира бригади, а згодом начальником штабу бригади м. Звягель на Житомирщині.

У 2010-2015 роках Олександр Павлюк командував 24 окремою механізованою бригадою імені короля Данила, яка базується у місті Яворів Львівської області.

У війні проти Росії брав участь з 2014 року. Під командуванням Олександра Павлюка 24-а бригада брала участь в боях за звільнення Слов’янська, Красного Лиману, Краматорська, Лисичанська та інших міст Донецької та Луганської областей. У червні 2014 року окремі підрозділи 24-ї бригади разом з 95, 79 та 72 бригадами ЗСУ взяли участь у захопленні та утриманні 240-кілометрової ділянки українського кордону Амвросіївка-Ізварине.

23 серпня 2015 року Олександр Павлюк отримав військове звання генерал-майора.

З 2017 до 2020 року займав посаду командувача військ Оперативного командування “Захід”.

23 серпня 2018 указом президента України № 242/2018 Павлюку надано військове звання генерал-лейтенанта.

З літа 2020 року він був Командувачем підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ. 28 липня 2021 року призначений командувачем Операції об’єднаних сил.

Олександр Павлюк з початком повномасштабного вторгнення керував обороною на сході України. З 15 березня по 21 травня 2022 року він очолював Київську обласну військову адміністрацію. Павлюк забезпечував організацію оборони та відбиття наступу ЗС РФ на Київ.

З травня 2022 по 21 лютого 2023 року – начальник штабу – заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ. 21 лютого 2023 року Павлюка призначено на посаду першого заступника міністра оборони України.

Нагороди Олександра Павлюка:

  • звання “Герой України” з врученням ордена “Золота Зірка” (4 березня 2022 року);
  • орден Богдана Хмельницького ІІІ та ІІ ступенів;
  • медаль “За військову службу Україні” та інші нагороди.

Кадрові ротації в ЗСУ – Юрій Содоль

Генерал-лейтенант, 53 роки, командувач Об’єднаних сил ЗСУ замість Сергія Наєва. Юрій Содоль закінчив Сумське вище артилерійське командне училище 1992 року та Національну академію оборони України імені І. Черняховського у Києві 2022 року. Він здобув кваліфікацію офіцера військового управління оперативно-тактичного, 2015 – оперативно-стратегічного рівнів.

До призначення на посаду був командувачем морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ, має звання Героя України. Розпочав службу у десантних військах у 2003 році. У 2007 році став командиром 25-ї повітрянодесантної бригади.

Ще у 2014 році зі своєю бригадою Юрій Содоль брав участях у боях за Рубіжне, Ямполь та Донецький аеропорт. Разом із військовослужбовцями керували прикриттям виходу українських сил із Дебальцевого.

У січні 2015 року Юрія Содоля призначили першим заступником командувача Десантно-штурмових військ. А з березня 2018 року обіймав пост командувача морської піхоти ВМС ЗСУ. Від початку повномасштабного вторгнення його бригада виконує завдання на найгарячіших ділянках фронту.

Нагороди Юрія Содоля:

  • звання Герой України (2022);
  • медаль “За військову службу Україні” (2010);
  • Орден “За мужність” III ступеня (2014);
  • Орден Богдана Хмельницького III ступеня (2015).

Кадрові ротації в ЗСУ – Ігор Скибюк

Бригадний генерал ЗСУ, народився у 1976 році. Новий командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ замість Максима Миргородського.

Від 1998 служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді Десантно-штурмових військ ЗСУ. Пройшов шлях від командира взводу до командира бригади. Брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей після 2014 року.

З початком великої війни Ігор Скибюк командував підрозділами бригади, які звільнили деякі населені пункти у Харківській області, зокрема Ізюм. Від 2023 року обіймав посаду начальника штабу — заступника командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Нагороди Ігора Скибюка:

  • звання “Герой України”;
  • орден Богдана Хмельницького III та II ступенів.

Раніше ми публікували першу заяву Олександра Сирського на посаді головнокомандувача ЗСУ.

Вас може зацікавити:

ЗСУ без Залужного: що чекає на Україну після відставки Головкома

Звільнення Залужного і призначення Сирського: з’явилась реакція Пентагону

Призначення Сирського: чого очікують від нього молоді офіцери

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *