У порту КНДР завантажуються кораблі Росії – звіт

У порту КНДР завантажуються кораблі Росії - звіт

Фото: Getty Images (ілюстративне фото)
Північна Корея вважається найбільшим постачальником зброї для Росії

Північну Корею звинувачують у постачанні балістичних ракет і сотень тисяч артилерійських снарядів росіянам для війни в Україні після зустрічі Володимира Путіна з Кім Чен Ином у вересні 2023 року.

Російські кораблі завантажуються в північнокорейському порту, про що свідчать дані супутникових знімків. Про це йдеться в звіті, опублікованому в The Guardian у понеділок, 22 січня.

“Великобританія надала групі експертів ООН супутникові фотографії північнокорейських вантажоперевезень до Росії в рамках спроби ініціювати офіційне розслідування угод з продажу зброї в порушення міжнародних санкцій”, – йдеться в повідомленні.

Північну Корею звинувачують у постачанні балістичних ракет і сотень тисяч артилерійських снарядів росіянам для війни в Україні після зустрічі Володимира Путіна з Кім Чен Ином у вересні 2023 року.

У публікації висловлюється припущення, що двосторонні відносини диктаторських країн розширюються, зокрема напередодні Путін зустрівся в Кремлі з міністром закордонних справ Північної Кореї Чхо Сон Хуей під час її візиту до РФ. Повідомляється, що під час зустрічі йшлося про “подальший розвиток відносин у всіх сферах, зокрема й чутливих”.

Зазначається також, що в неоприлюдненій доповіді британської розвідки є знімки, зроблені в період з вересня по грудень, на яких три російські кораблі – Майя, Ангара і Марія – завантажують контейнери у північнокорейському порту Наджін перед рухом до російських портів.

Агентство не могло ідентифікувати вміст контейнерів, але раніше США оголосили, що минулого тижня балістичні ракети з Північної Кореї були використані Росією в Україні, і в ООН зачвили, що це є порушенням кількох резолюцій Ради Безпеки ООН.

Звіт разом з іншими доказами від США та інших країн був наданий групі експертів ООН з питань північнокорейського роззброєння.

Повідомляється, що наступного місяця фахівцв мають опублікувати свій перший остаточний звіт щодо даного питання на тлі вже наявної інформації передачі зброї КНДР до Росії.

Підтвердження передачі вантажів з КНДР до РФ на супутникових знімках Великої Британії. Фото: The Guardian 

Маршрут слідування кораблів з КНДР до Росії. Фото: The Guardian

Нагадаємо, увересні 2023 року Володимир Путін та Кім Чен Ин провели зустріч на космодромі Восточний. Через деякий час після цього КНДР почала масово постачати снаряди Росії.

Повідомлялося також, що росіяни отримали балістичні ракети від Північної Кореї і вже б’ють ними по Україні.

Керівник ГУР Кирило Буданов повідомив, що Північна Корея є найбільшим постачальником зброї для Росії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *