Фіцо і Шмигаль зустріч в Україні – названо результати перемовин в Ужгороді

В Ужгороді завершилася зустріч прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо, який ще вчора наполягав, що “у Києві немає війни“, на якій політики дійшли згоди з низки питань та мають конкретні домовленості.

Про це повідомив український прем’єр.

Читайте: “Краще хай домовляються”: прем’єр Словаччини зробив заяву щодо підтримки України і санкцій проти РФ

За його інформацією, уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу.

Також Київ й Братислава співпрацюватимуть у питанні поставок з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.

Словаччина погодилася підтримати програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення нашій країні 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.

Прем’єр Фіцо запевнив мене у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України“, – наголосив Денис Шмигаль, додавши, що Україна та Словаччина продовжать плідну співпрацю заради безпеки та процвітання наших країн.

За підсумками зустрічі Шмигаль та Фіцо підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги.

Зокрема, у документі підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів;

відзначили тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України;

висловили підтримку Формули миру президента України Володимира Зеленського;

наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення Віце-прем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки;

підтвердили важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України;

відзначили важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції;

підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо раніше заявляв, що Україна має поступитися територіями, окупованими Росією, щоб припинити війну.

  • Вас може зацікавити:

Прем’єр Словаччини Фіцо цинічно висловився про Україну: назріває новий скандал

Стоятиме “до останнього”: Фіцо не допустить членства України в НАТО

Альянс шантажистів: чи зможуть Орбан і Фіцо нашкодити Україні

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *