НАБУ виявило незаконну схему в Укренерго з Юнайтед Енерджі

Національне антикорупційне бюро повідомило, що Укренерго у 2022 році продало трейдеру Юнайтед Енерджі електроенергію на суму понад 716 млн грн, але не отримало від нього грошей.

11 січня у межах цього кримінального провадження офіційні підозри отримали четверо фігурантів, пише Liga.net з посиланням на сайт НАБУ.

За версією слідства, службові особи Укренерго продали електроенергію, проігнорувавши попередній борг компанії. Після цього Юнайтед Енерджі перепродала електроенергію, а гроші вивела на рахунки іноземної компанії.

Підозри отримали:

– організатор схеми, якого НБУ називає бізнес-партнером учасника кримінальної справи про розкрадання грошей у ПриватБанку (привласнення майна, відмивання грошей).
– директор департаменту Укренерго, який не заблокував продаж (зловживання службовим становищем);
– голова правління банку, який видав фіктивну гарантію оплати (зловживання повноваженнями працівником приватної компанії);
– директор приватної компанії, яка була залучена для відмивання грошей (привласнення майна, відмивання грошей).

НАБУ вказує, що йому вдалося заарештувати понад 700 млн грн на рахунках залучених до схеми компаній.

Раніше ЗМІ писали про арешт рахунків одного з контрагентів Юнайтед Енерджі – ТОВ “Нью Енерджі Юкрейн”.

Крім того, вдалося заблокувати гроші на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.

“Були зафіксовані спроби зняти це блокування зацікавленими особами шляхом надсилання на адресу відповідних закордонних правоохоронних органів підроблених листів від імені детективів та прокурорів”, – йдеться в релізі НАБУ.

Юнайтед Енерджі відома тим, що постачала електроенергію на підприємства Ігоря Коломойського, якому вона потрібна для забезпечення роботи двох енергомістких феросплавних заводів. Власником та директором компанії є Андрій Короткевич-Лещенко.

У жовтні 2023 року компанія отримала майже 1,7 млн грн штрафу за низку порушень.

З березня 2022 Юнайтед Енерджі перебуває у “дефолтному” статусі на ринку електроенергії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *