Керівник Укренерго розповів про позов щодо аудиту ДАСУ

Голова НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів, що аудит від ДАСУ не є вартим довіри, а компанія через суд хоче довести безпідставність обвинувачень у “неефективності”. У вересні до офісу компанії “Укренерго” прийшли з Офісу Генпрокурора з обшуком, на якому правоохоронці прагнули отримати документи за результатами перевірки ДАСУ, що видала звіт про порушення у компанії на суму 68 млрд грн.

В інтерв’ю “Цензору” голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький пояснив, що обвинувачення з боку ДАСУ є безпідставними.

“Озвучена ДАСУ цифра в 68 млрд грн якихось неефективностей, порушень і так далі. З них 36 млрд – я зараз не жартую – назва рядка в балансі нашої міжнародної звітності, вона здалася їм неправильною. У балансі є такий рядок, який називається “ефект корпоратизації”. Це ефект, який ми відображаємо в балансі, бо коли ми корпоратизувалися, держава ж нам не передала все майно. Магістральні мережі не підлягають передачі у власність згідно закону. А на балансі в нас воно рахується, обліковується. Тому в активній частині балансу ми як актив показуємо, в пасивній частині власного капіталу теж треба щось показати. Ми звели це в ефект корпоратизації”, – каже Володимир Кудрицький.

Він підкреслив, що міжнародні аудитори все підтверджували компанії, і вона вийшла в лістинг на Лондонську біржу.

“Але ДАСУ краще знати. І вони сказали, що ця назва неправильна… Ми її поміняли. Але вони все одно написали 36 млрдгрн якихось примарних порушень”, – пояснив Кудрицький.

Серед інших нарахованих ДАСУ нібито порушень компанії – 12 млрд – це те, що компанія заборгувала Гарпоку. Ще близька 15 млрд складає борг учасникам на балансуючому ринку: “На думку ДАСУ, наше “порушення” в тому, що нам боргують 27 млрд, а ми через це боргуємо 15 млрд”.

Він пояснив: аудит ДАСУ не був схожим на реальний аудит: “Говорю це, як сертифікований аудитор з Британського інституту аудиторів АССА, а також сертифікований аудитор Інституту внутрішніх аудиторів США СІА… Вважаємо висновки ДАСУ необґрунтованими, непрофесійними та іноді абсурдними, зробили так, як рекомендує очільниця ДАСУ пані Басалаєва – оскаржуємо результати аудиту в суді”.

Київський окружний адміністративний суд задовольнив частину вимог Укренерго: “Суд визнав, що принаймні частина претензій аудиторів ДАСУ до нас необґрунтована. Підемо в апеляцію і будемо доводити необґрунтованість решти вимог ДАСУ, підстави до яких також відсутні. Але таке рішення суду підтверджує, що аудитори ДАСУ виконали свою роботу по відношенню до “Укренерго”, як мінімум, неякісно”.

Він висловив переконання, що аудит ДАСУ шкодить обороноздатності країни.

20 вересня співробітники Офісу генпрокурора робили обшук в офісі “Укренерго”, з метою виїмкитендерної документації та договорів за 2019–2023 на підставі провадження від 16 березня 2023. В”Укренерго” повідомили, що компанія готова надати слідчим добровільно необхідні документи без обшуку. Але такого звернення до компанії від правоохоронців не надходило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *