Бої за Вугледар та Бахмут – яким Росія бачить свій наступ у лютому

Під час великого наступу в Україні керівництво російської армії планує оточити донецьке угруповання українських військ, продовжуючи атаки в районі Бахмута та Вугледару.

Про це в ефірі Апостроф ТВ сказав військовий експерт, голова Українського центру безпеки Сергій Кузан.

Читайте також: Столтенберг попередив Україну про початок нового наступу та назвав спосіб зупинити РФ

Ті наступальні дії, які ведуться, вони йдуть по наростаючій. Тобто зараз і найближчими днями логіка цього російського наступу, так сильно анонсованого, буде наступною: резерви будуть вводитися ще близько десяти днів на лінію фронту, саме по Донецькій, по Луганській області, це ми вже бачимо. І відповідно буде наростати тиск по основних напрямках Донеччини і Луганщини”, – зазначив експерт.

За його словами, практично окупанти тиснуть безпосередньо в районі Бахмута.

“Вони будуть і далі пробувати обійти місто і відрізати його від шляхів забезпечення. Ну а більший їхній задум, це, звичайно ж, спроба охопити наше Донецьке угрупування з півдня – це є Новопавлівський напрямок. Ті бої в районі Вугледару це є саме свідченням цього задуму. І з півночі. Це, умовно кажучи, за напрямком Кремінна-Лиман. Ось з цих двох напрямків росіяни пробують прорвати нашу оборону. Наразі ні на півдні, ні на півночі успіхів вони не мають“, – сказав Кузан.

Він також нагадав, що росіяни втратили під Вугледаром елітну бригаду морської піхоти.

Застосовують все абсолютно, всі види своєї бронетехніки, прикривають гелікоптерами, і це свідчить про те, що саме цей напрямок вони вважають для себе не просто пріоритетнім, вони вважають критичним для себе.

Навколо Бахмуту взагалі ситуація зараз насправді тяжка, бої ідуть затяжні, криваві. Ворог намагається протиснутися в першу чергу там. І найближчим часом буде також і загострення. Але найголовніше, що наші сили оборони добре бачать і прораховують задум ворога, і кожний їхній маневр – і Красна Гора, і весь цей проміжок на південь – там ворог не може здійснити якогось стрімкого кидка”, – наголосив військовий експерт.

Говорячи про готовність українського війська до контрнаступу, він підкреслив, що ми не можемо просто йти в лобову атаку як росіяни.

Вони, треба визнати, наростили цей маховик, постійно поповнюються в резервах, і аж до тих пір, допоки ми власне не перемелемо ці їхні резерви, доки ми не зіб’ємо цей наступальний потенціал, немає сенсу, звісно ж, нам переходити до свого контрнаступу. Росіяни це також розуміють, вони намагаються якомога швидше протиснути нашу оборону, щоб зайняти якомога більше ділянок, в першу чергу, Донецької області. Ну а наше завдання – витримати. Це перше. А друге – зберегти резерви по максимуму, і третє – дочекатися західної техніки, щоб ці резерви укомплектувати. І аж тоді ми зможемо розпочати свій контрнаступ, але тільки після того, як видохнеться російський наступ“, – підсумував експерт.

Як повідомляв “Апостроф”, українські військові вже почали проходити навчання на танках Leopard 2 у Польщі та Німеччині.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *