“Термінове звернення”. Що сьогодні розповів ПутінСюжет

 Термінове звернення . Що сьогодні розповів Путін

Путін заявив, що Росія намагається припинити війну

Глава Кремля назвав напад на Україну спробою “зупинити війну”. У цьому, за його словами, весь сенс російської “спецоперації”.

Напередодні російські пропагандисти анонсували, що їхній лідер Володимир Путін вийде до росіян із новим “терміновим зверненням”. Вони очікували, що президент РФ оголосить нову хвилю мобілізації, адже в Росії заявляють, що хочуть збільшити армію до півтора мільйона людей. Американський інститут вивчення війни припустив, що сьогодні Путін міг офіційно оголосити війну Україні.

Однак сьогодні глава Кремля невиразно повторив свої старі тези про “ситуацію” в Україні та вкотре змінив мету повномасштабного вторгнення.

“Заяви” Путіна

У ході сьогоднішньої прес-конференції Путін заявив, що ввів свою армію на територію нашої держави, щоб “закінчити геноцид на Донбасі” і знову послався на “історичну приналежність” українських територій Росії.

“Все, що ми робимо сьогодні, у тому числі і спеціальна військова операція, – це потрібно для того, щоб зупинити війну та захистити наших людей. Людей, які проживають на тих територіях, які історично російські… Ну, зараз не вдаватимемося в подробиці, зараз не час і не місце. РФ принаймні примирилася з цією подією, незважаючи на те, що це історично наші території, але ми примирилися історично з цим…” – сказав російський диктатор.

“По суті, повномасштабні бойові дії на Донбасі з 2014 року не припинялися – із застосуванням важкої техніки, артилерії, танків та авіації. Це все відбувалося”, – сказав він.

За словами Путіна, все, що робить зараз Росія, зокрема “спецоперація”, є спробою припинити війну.

“Ось у чому сенс нашої операції. І захистити наших людей, які там, на цих територіях проживають”, – наголосив Путін.

За словами Путіна, після Майдану в 2013 році Росія вирішила “надати допомогу кримчанам”, а потім “наступили події на Донбасі”, забувши сказати, що саме Росія і почала військові дії в Донецькій та Луганській областях.

Путін стверджує, що київська влада “почала по суті винищувати людей, які проживали на цих територіях – лише за те, що вони вважають себе пов’язаними з російською культурою, з російською мовою та з традиціями свого народу, своїх предків”.

“Ми довго терпіли, довго намагалися домовитися. Як з’ясовується зараз, нас просто водили за ніс, обманювали. Не вперше з нами таке відбувається і трапляється. Проте ми зробили все можливе для того, щоб врегулювати цю ситуацію мирними засобами. Зараз стало очевидним, що це за визначенням було неможливо”, – нарік Путін.

За його словами, в цей час “противник готувався до того, щоб перевести весь цей конфлікт у гостру та гарячу фазу”.

“Нічого нам не залишалося, крім того, що ми робимо зараз”, – резюмував глава російського режиму.

Прозріння не буде

Така заява Путіна передбачувана і демонструє, що Росія має на меті тільки війну, вважає радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Путін дуже передбачуваний у своєму “оруелізмі”: “СВО” – це спроба припинити війну… Війна – це мир… Рабство – це свобода… Окуповані землі Донбасу – це історична частина Росії під дикою назвою “Л/ДНР””, – повідомив Подоляк.

Радник голови ОП вважає, що російський президент “прозріння не матиме”.

“Переговори неможливі. Росія націлена лише на війну”, – резюмував він.

Стратегічні рішення ухвалені раніше

Політолог Андрій Вігірінський також повідомив, що Путін не вражає своєю новизною. Експерт вважає, що з точки зору категорій, якими мислить Путін, треба було б оголосити війну рівному супротивникові, яким він вважає Сполучені Штати.

“А в Україні має так звану “спеціальну військову операцію”, – сказав політолог у коментарі 24 Каналу.

За словам Вігірінського, стратегічні рішення, які безпосередньо стосуються ведення війни в найближчі півроку в Росії, були прийняті минулого тижня. Саме тоді, коли Валерія Герасимова було призначено командувачем Об’єднаного угрупування військ в Україні.

“Цим і фіналізуються всі заходи, проведені Росією, щоб поставити економіку на військові рейки та направити військову промисловість на потреби війни проти України”, – зауважив він.

Вігірінський підкреслив, що решта заяв Путіна зводиться до того, що: “ми сильні, як ніколи”, “нас не зламали” і “все йде за планом”.

“І вони не вражають своєю новизною”, – вважає політолог.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *