Друга хвиля мобілізації в РФ: що прогнозуютьСюжет

Друга хвиля мобілізації в РФ: що прогнозують

Мобілізовані військовослужбовці на навчанні у Ногінську

Під час нової хвилі Кремль планує призвати близько 500 тисяч осіб, зокрема боржників іпотеки та неплатників аліментів.

Про те, що Кремль має намір покликати додаткові сили для нового наступу, президент України Володимир Зеленський оголосив ще 4 січня. А голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов того ж дня повідомив, що нова хвиля мобілізації у РФ стартує з 5 січня.

Сьогодні Генштаб ЗСУ повідомив, що в Росії вже почали вживати заходів щодо недопущення виїзду призовників із країни. Не виключається повна заборона перетину державного кордону чоловікам призовного віку.

Експерти прогнозують, що офіційно Кремль не оголошуватиме про призов, але він матиме ширший масштаб і повістки в Росії можуть почати вручати прямо на роботі.

Скільки хочуть призвати

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що російська влада офіційно не оголошуватиме про другу хвилю мобілізації.

“Це зумовлено тим, що вони дуже бояться соціального вибуху і для того, щоб не дражнити суспільство, вони вирішили не оголошувати про нову хвилю мобілізації”, – сказав Жданов.

Більше того, Кремль не закриватиме кордонів і оголошуватиме військовий стан. Останній пункт готують на другу половину лютого, вважає Жданов. І це буде приурочено до спроби повторного наступу, коли буде зібрано 200-тисячне угруповання.

Загалом, як повідомив експерт, протягом 2023 року в РФ планують мобілізувати два мільйони людей. А під час другої хвилі мають намір призвати близько 500 тисяч людей.

У Кремлі навіть визначили категорії громадян, яких накраще відмобілізувати, не дратуючи основну частину суспільства, повідомив Жданов.

“Друга хвиля буде дуже активна, щоб зібрати близько 500 тисяч людей. Що вони придумали: у Росії дуже поширена іпотека, яку беруть під все: закупівлі, ремонти, квартири, машини, подарунки. Відповідно іпотечних боржників у Росії сотні тисяч. Це перша категорія , яка піде під призив. Тобто хто має борг у банку – усі отримають повістку”, – сказав експерт.

Друга категорія, за його словами, це злісні неплатники аліментів. Таким чином, Кремль хоче вирішити проблему одиноких матерів та почати їм платити із зарплати мобілізованих, а також відпадає питання закриття кордонів: боржники й так не можуть виїхати з Росії.

Вручення повісток на роботі

Ольга Курносова, російський політичний аналітик, головний редактор порталу After empire повідомила, що з Нового року в РФ повістки можуть розпочати вручати прямо на роботі.

“На мій погляд, це буде не так облава на вулицях, тому що це така дуже публічна історія. А ось вручати повістки на роботі – це найпростіший і найдієвіший спосіб, тому що відмовитися від цієї повістки неможливо, тому що ти на роботі її отримуєш “, – розповіла Курносова в ефірі телеканалу FREEДІМ.

Тому аналітик радить громадянам РФ, хто не прийшов на виклик у військкомат, поміняти місце проживання та роботи.

Вона також висловила свою думку щодо потенційних протестів у РФ проти війни в Україні. Курносова вважає, що це могло б вплинути на зупинку війни, адже Путін боїться втратити владу.

“Навіть якщо порахувати всіх, хто виїхав з Росії, якби замість того, щоб їхати, вони приїхали до Москви і вийшли там, неважливо куди, – на Червону, на Манежну, на Тріумфальну, на будь-яку площу Москви – вони б туди навіть не помістилися. І, безумовно, це була б така подія, після якої Путіну довелося б щось міняти”, – вважає експерт.

Новий виклик

Незважаючи на невмотивованих російських мобілізованих, у Києві вважають їх серйозним викликом. Ганна Маляр, заступник міністра оборони України, повідомила, що підготовка Росії до нової хвилі мобілізації вказує на намір Кремля довго вести війну.

“Мобілізація справді там потужна, і це справді дуже серйозний виклик. І це говорить про те, що вони налаштовані воювати довго”, – сказала вона в ефірі національного телемарафону у вівторок, 3 січня.

Маляр наголосила, що формування приватних армій вказує на демотивацію регулярних військ.

“Вони не розуміють здебільшого, за що вони тут повинні вмирати. По-друге, справді, з урахуванням того, як до них ставиться російська влада – вони не хочуть воювати. Тому приватні мотивовані, вони воюють за гроші. Це говорить про те. , Що регулярного ресурсу їм вже не вистачає”, – пояснила вона.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *