Зустріч Байдена та Зеленського – головні тези прес-конференції

Президенти України та Сполучених Штатів Володимир Зеленський та Джо Байден за підсумками двосторонньої зустрічі у Білому домі провели спільну пресконференцію.

Про це повідомляє “Апостроф” із посиланням на онлайн-трансляцію на офіційному YouTube каналі Адміністрації Президента США.

Читайте також: Перші “плоди” візиту Зеленського: Байден виділив Україні солідну суму на армію

Ключові тези, які озвучив американський лідер Джо Байден

Президент США наголосив, що Сполучені Штати підтримуватимуть Україну і в наступному, 2023 році. За його словами, український народ продемонстрував мужність у боротьбі за свою свободу, а американський народ готовий захищати свободу від агресії. Для цього Штати надають Києву системи протиповітряної оборони, артилерію та боєприпаси. Від самого початку американці разом з партнерами по всьому світу підтримували Україну, наголосив він.

“Україна перемогла у битвах за Київ, Харків, Херсон. Пане Зеленський, ви показали, що шукаєте справедливого світу. А Путін не має намірів зупинити цю несправедливу війну. Ми будемо підтримувати вас стільки, скільки це буде потрібно. Ми змусимо Росію заплатити за ці злочини… Путін хотів послабити НАТО, а натомість він посилив НАТО! Він хотів розколоти Європу, але через його дії ми об’єдналися ще більше… Ми ніколи не бачили такого масштабного вторгнення з часів другої світової. І ми не бачимо, щоб Путін змінив свої плани. Він хотів послабити НАТО, а натомість Альянс сильний, як ніколи”, – зауважив Байден.

Також він нагадав, що союзники поставили Україні дві тисячі танків та одиниць бронетехніки, 800 артилерійських систем та два мільйони снарядів.

Водночас Байден наголосив, що передачу систем Patriot не можна розцінювати як ескалацію конфлікту, оскільки це оборонна зброя. У разі припинення атак, українці їх не застосовуватимуть.

Він переконаний, що Росія використовує зиму як зброю, заморожуючи український народ до смерті.

“У нас спільне бачення – вільна незалежна процвітаюча Україна. Україна може досягти успіху на полі бою з нашою допомогою, з допомогою союзників… Путін дуже скоро зрозуміє, що він не може виграти цю війну. І тоді Зеленський зможе визначити, як він хоче її завершити”, – сказав президент США.

Основні заяви, проголошені українським президентом Володимиром Зеленським

Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив, що Україна вийшла на рівень реального союзництва зі Сполученими Штатами.

“За 300 днів цієї війни ми вийшли на новий рівень союзництва, яке наповнене змістом. Головне питання усіх моїх переговорів сьогодні – це зміцнення України, це наступний рік, це наш рух до перемоги у війні за незалежність… Я повертаюся додому з чудовими новинами, з новою зброєю на $2 млрд і ППО Патріот… Це важливий крок у створенні повітряного щита для України… Є чітке розуміння, як буде посилено наші оборонні здібності; не хочу сьогодні про це говорити докладно, думаю ви розумієте чому, але я за це дуже вдячний президенту Байдену”, – зауважив він.

Також Зеленський подякував за 45 мільярдів доларів обіцяної надзвичайної допомоги та висловив сподівання, що це рішення підтримає Конгрес.

“Ми маємо пройти цю зиму. Маємо захистити наших людей. Це ключове для нас питання зараз. Питання нашого виживання… Нам необхідно пережити цю зиму, ми обговорили санкції та легальний тиск на Росію, щоб країна відповіла за свої діяння… У Путіна хворе ставлення до світу, немає сенсу йому відправляти месенджі, він більше не субʼєкт цивілізованих людей. Україна у 2019 році на Нормандській зустрічі посилала Путіну сигнали, щоб не допустити повномасштабної війни”, – додав український президент.

Також він вкотре повторив, що для нього, як для президента України, справедливий мир означає ніяких компромісів щодо території, відшкодування всіх заподіяних збитків.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що голова Державного департаменту США Ентоні Блінкен оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на 1,85 млрд доларів, до якого увійдуть системи ПРО Patriot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *