У ЄС не домовилися про стелю цін на газ та нафту

У ЄС не домовилися про стелю цін на газ та нафту

Фото: dw.com
У ЄС не погодили стелю цін на нафту з РФ

Держави Євросоюзу у четвер не змогли домовитися про обмеження цін на газ та російську нафту.

Міністри енергетики країн Європейського Союзу у четвер, 24 листопада, не змогли домовитись про обмеження цін на газ. Їхня екстрена зустріч у Брюсселі пройшла під знаком глибоких розбіжностей з приводу пропозиції Єврокомісії щодо механізму регулювання цін на газ.
 
Міністри планують зустрітися знову, попередньо їхня наступна рада призначена на 13 грудня, повідомив міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела, чия країна головує в ЄС.
 
Водночас учасникам наради вдалося погодити інші заходи, серед яких – спільні закупівлі газу на рівні Євросоюзу, солідарність країн у питаннях газових постачань та прискорення видачі дозволів на використання поновлюваних джерел енергії.
 
План Єврокомісії назвали жартом
 
22 листопада Єврокомісія представила екстрений механізм корекції газового ринку. За її задумом, він має набирати чинності за двох одночасних обставин. Перше: підвищення ціни ф’ючерсів на місяць уперед до 275 євро за мегават за годину протягом двох тижнів (за основу береться газовий індекс TTF). Друге: розбіжність ціни на газ у ЄС порівняно з іншими міжнародними індексами або на ринку зрідженого природного газу більш ніж на 58 євро за мегават/годину протягом десяти днів. За наявності обох умов торгові операції за цінами вищими за вказаний рівень не здійснюватимуться.
 
Декілька міністрів, які брали участь у засіданні 24 листопада, поскаржилися на неефективність цього заходу, а представники Польщі та Іспанії навіть назвали пропозицію жартом.
 
Запропонована G7 стеля цін на нафту країни сприймають по-різному
 
Думки урядів ЄС не збігаються і щодо обмеження ціни на російську нафту. Послам 27 країн Євросоюзу не вдалося домовитися про це 24 листопада, тому переговори продовжаться наступного дня.
 
Стеля цін на нафту, що поставляється морем із Росії, “велика сімка” пропонує встановити на рівні 65-70 доларів за барель. Причому, одні країни ЄС вважають його занадто високим, а інші занадто низьким. Тим часом обмеження цін на російську нафту має набути чинності вже 5 грудня.
 
“Зараз триває багато двосторонніх переговорів на дуже високому рівні. Збори представників усіх країн ЄС відбудуться, як тільки буде прогрес. Немає сенсу скликати ще одну зустріч, поки змін не буде”, – цитує агентство Reuters одного з європейських дипломатів. Шість із 27 країн Євросоюзу виступили проти цінової межі, запропонованої G7, кажуть дипломати.
 
Приблизно 70-85 відсотків експорту російської сирої нафти припадає на танкери. Обмеживши ціну на нафту, що перевозиться морем, країни G7 розраховують заборонити судноплавним та страховим компаніям отримувати вантажі російської нафти, якщо вона продаватиметься за ціною, що перевищує встановлену.
 
Джерело: DW
 
Раніше повідомлялося, що США 23 листопада повідомлять про запропоновану межу ціни послам ЄС, і якщо ті погодяться, то її оголосять того ж вечора.
 
Як відомо, країни G7 та Австралія попередньо домовилися про встановлення граничної фіксованої ціни на російську нафту наприкінці листопада. Своєю чергою, Росія рекордно збільшила постачання нафти, намагаючись заробити більше грошей до моменту набуття санкцій на повну силу.
 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *