Вибори в США: коли назвуть переможцівСюжет

Вибори в США: коли назвуть переможців

У США закінчилися проміжні вибори

Республіканці на шляху до перемоги у Палаті представників, а результати виборів до Сенату невідомі через голосування у Джорджії.

У США закінчилося голосування на проміжних виборах, на яких американці повністю переобирають Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах.

Республіканці розраховували здобути розгромну перемогу над демократами, але цього не сталося. Через добу після закриття виборчих дільниць багато ключових результатів у проміжних виборах у США ще не оголошено. Найголовніше питання – хто отримає контроль у Сенаті – ще висить у повітрі.

Боротьба за Сенат

Наразі відомо, що у демократів та республіканців по 48 місць. Всього в Сенаті (верхня палата Конгресу США) 100 місць і для більшості необхідно отримати щонайменше 50. Боротьба за Сенат звелася до змагань у трьох штатах. У двох із них лідирують демократи, в іншому – республіканець.

У Джорджії не змогли з першої спроби обрати представника. На виборах у штаті змагаються демократ, чинний сенатор Рафаель Уорнок та республіканець Гершел Уокер, якого підтримав Дональд Трамп. Хоча зараз Уорнок лідирує у голосуванні з невеликим відривом, він не отримав достатніх 50% голосів для перемоги у першому турі. Тож у регіоні оголосили про другий тур, який відбудеться 6 грудня. Таким чином, остаточні результати виборів до Сенату США стануть відомими в грудні.

Підрахунок голосів у штаті Невада продовжується. Попередньо республіканець Адам Лаксальт випереджає демократку Кетрін Кортес Масто. Проте підрахунок голосів продовжиться до кінця тижня, оскільки багато бюлетенів отримано поштою. Нині лідирує республіканець.

В Аризоні боротьба триває між демократом Марком Келлі та республіканцем Блейком Мастерсом. Попередньо демократ лідирує, остаточні результати будуть сьогодні.

Американські ЗМІ пишуть, що перемога республіканців на цих виборах виявилася не такою яскравою, як очікувалося. Голова Національного республіканського комітету Конгресу Том Еммер відмовився вказати конкретні причини, через які його партія не досягла бажаного.

Республіканці на шляху до перемоги у Палаті представників

Палата представників (нижня палата Конгресу США) має 435 місць. За попередніми результатами виборів, демократи отримують 187 місць, а республіканці – 203. Зазначимо, що більшість потребує 218 місць. Як видно, республіканці перебувають на шляху до перемоги у Палаті представників. Питання, однак, у тому, наскільки більшою буде їхня більшість.

Завдяки своїм напрочуд сильним результатам у 2020 році республіканці відстали від більшості всього на кілька місць. І вони розпочали ці вибори із закладеною перевагою після перекроювання деяких нових кордонів виборчих округів Конгресу у консервативних штатах.

За будь-якої форми більшості республіканці зможуть зачинити двері перед законодавчим порядком денним демократів і активізувати розслідування щодо адміністрації Джо Байдена. Це перемога за будь-якими мірками, але якщо перевага буде надто маленькою, республіканцям доведеться виявити неймовірну тактичну та стратегічну майстерність, щоб утримати свою партію для більшості голосів.

Реакція Байдена та Трампа

Президент Джо Байден, коментуючи вибори в США, зазначив, що втручання у хід голосування не було, а результати показують, що американці розчаровані становищем у країні. Він також сказав, що гігантської республіканської хвилі за підсумками виборів не сталося. При цьому визнав, що демократи втратили кілька місць у Палаті представників.

Американські ЗМІ повідомили, що екс-президент США Дональд Трамп розлютився через проміжні результати виборів, але в офіційному коментарі він заявив про перемогу.

“Хоча в деяких відносинах вчорашні вибори були дещо розчаровуючими, на мій особистий погляд, це була дуже велика перемога”, – сказав Трамп.

Зазначимо, що у разі втрати більшості навіть в одній із палат Джо Байдену буде дуже складно просувати свій порядок денний, республіканці навіть можуть ініціювати розслідування щодо його адміністрації.

Щодо Трампа, то, за інформацією ЗМІ, політик має намір скористатися перемогою республіканців, щоб уже найближчим часом оголосити про висування своєї кандидатури на майбутніх президентських виборах.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *