Шойгу за день зателефонував чотирьом міністрам оборони

Шойгу за день зателефонував чотирьом міністрам оборони

Фото: Генштаб ЗСУ
Росія стверджує, що Україна має “брудну бомбу” і її мають намір використовувати

Російський міністр оборони заявив колегам із Франції, Туреччини, США та Великої Британії про “брудну бомбу” України.

 

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу у неділю, 23 жовтня, провів телефонні розмови з колегами із Франції, Туреччини, США та Великої Британії. Про це повідомляє Міноборони РФ.
 
Всім міністрам Шойгу поскаржився, що Україна нібито готує провокацію з використанням “брудної бомби”.
 
Як повідомляє британський уряд, міністр оборони Бен Воллес заявив, що Велика Британія готова сприяти тому, щоб Росія та Україна шукали рішення військового конфлікту мирним шляхом без подальшої ескалації.
 
Шойгу  заявив Воллесу, що Україна за сприяння Великій Британії нібито планувала ескалацію конфлікту. Проте Воллес спростував звинувачення та попередив, що такі заяви не повинні стати приводом для ще більшої ескалації.
 
“Міністр оборони також підтвердив, що Велика Британія та ширша міжнародна спільнота підтримують Україну та бажають деескалації цього конфлікту. Україна та Росія мають шукати вихід з війни, і Велика Британія готова допомогти”, – йдеться у повідомленні.
 
У міністерстві збройних сил Франції повідомили, що Себастьєн Лекорню почув від Шойгу твердження про нібито можливий “удар українців “брудною бомбою” по власній території з метою звинуватити Росію”.
 
У відповідь Париж відкинув “будь-яку форму ескалації, зокрема ядерну”, і висловив готовність сприяти мирному вирішенню конфлікту разом із союзниками.
 
Міноборони Туреччини повідомило, що глава відомства Хулусі Акар і Шойгу “обмінялися інформацією та думками щодо необхідності бути обережними та пильними щодо провокацій, які можуть погіршити ситуацію з безпекою в регіоні”.
 
“Як не раз заявляв наш президент, було ще раз заявлено, що Туреччина готова зі свого боку сприяти досягненню перемир’я в регіоні, гарантувати мир та відновити стабільне постачання гуманітарної допомоги”, – заявив Акар.
 
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що якщо РФ завдасть ядерного удару по Офісу президента в Києві, світ має відповісти ударом по центру ухвалення рішень у самій Росії.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *