Путін може завдати ядерного удару по Україні – які реальні втрати РФ і що кажуть у США

За сім місяців повномасштабної війни на території України зазнали втрат або отримали поранення до 110 тисяч військових ЗС РФ. Також знищено українськими захисниками колосальну кількість військової техніки. Російський диктатор Володимир Путін, як “поранений тигр” у розпачі розуміє, що його сили слабшають і вирішується на атаку, а у випадку президента Росії це означає застосування тактичної ядерної зброї.

Про це розповів відомий американський письменник, колумніст The New York Times Девід Брукс, посилаючись на американських чиновників.

“Путін подібний до пораненого тигру, який у відчаї і розуміючи, що його сили слабшають, вирішується піти в атаку. Цього тижня я трохи дізнався про те, як американські чиновники думають про цю ситуацію. Рани Путіна тепер досить очевидні. Представники американської розвідки вважають малоймовірним, що російська армія в Україні просто впаде. Але вони вважають, що російська армія видихається і сильно розбита”, – повідомив Брукс.

За даними його джерел в уряді, за трохи більше ніж півроку російсько-української війни на території України загинуло або поранено 80 тисяч – 110 тисяч окупантів. Ворог втратив 50% своїх довоєнних танків, 20-30% бойових машин піхоти і 10% сучасних винищувачів, а також Росія втратила величезну кількість високоточних боєприпасів.

Читайте також: Є загроза ядерного удару? США підняли у повітря спеціальні літаки-розвідники

Брукс зазначив, що офіційні особи США припускають, що російський лідер може загострити цю війну, якщо вдасться, що РФ нібито зазнає вторгнення. Чиновники розглядають варіанти можливої ескалації, серед яких ракетний удар по американських об’єктах у Польщі та інших місцях у Центральній та Східній Європі, а також загострення конфлікту у космосі за допомогою знищення супутників.

“Він може завдати ракетного удару по союзникам НАТО. І, звичайно ж, він міг би застосувати тактичну ядерну зброю — можливо, українське місто, українську військову частину або просто в чистому полі, щоб показати, що він налаштований серйозно. Намір би полягав б у тому, щоб залякати Захід та змусити його припинити будь-яку підтримку України“,– підкреслив колумніст The New York Times.

Він додав, що хоч чиновники США не знають напевно про застосування Росією ядерної зброї, але загрозу відносять до серйозної, тому намагаються донести за будь-якого спілкування з російською стороною, що будь-яке застосування такої зброї “поставить світ зовсім в інше місце”. Американські офіційні особи поки не повідомили про свої дії на випадок подібних непередбачених обставин, проте водночас мають на увазі, що вони будуть серйозними.

Нагадаємо, військовий аналітик Юрій Федоров в етері Апостроф TV заявив, що є ознаки, що діями російської армії в Україні керує особисто президент Росії Володимир Путін. Мабуть, він не довіряє генеральному штабу РФ, або дуже роздратований поразками.

Раніше ми писали, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що всі російські закони та доктрини, включаючи ядерну, поширюватимуться і на “приєднані” за допомогою так званих “референдумів” території України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *