Звільнення Криму – коли зруйнують Кримський міст, заява Чубарова

Днями українське командування офіційно пояснило природу “бавовн” у тимчасово окупованому Криму. Вибухи на аеродромі в Новофедорівці, на складах біля Джанкоя та на інших військових об’єктах – справа рук Збройних сил України. На тлі такої заяви місцеві блогери стали рідше публікувати інформацію про нові “неприємності” на півострові.

З чим пов’язане мовчання окупантів про вибухи в Криму, як заява про причетність ЗСУ до попередніх “бавовн” вплинула на мешканців Криму, та коли зруйнують Кримський міст – в ефірі Апостроф TV розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу РЕФАТ ЧУБАРОВ.

– Напередодні вранці повідомлялося, що в Севастополі трапилася нова “бавовна”. Чи є якась інформація про те, що це було?

– Мовчать. Мовчать і місцеві пабліки. Вони вже навчилися зберігати тишу на заклики окупаційної влади. Тим паче, в місцевих блогерів є певні перестороги після того, як військове українське командування визнало, що ті вибухи, які лунали в Криму 9 серпня, коли було знищено близько 10 літаків на військовому аеродромі в Новофедорівці, потім був потужний вибух на складі боєприпасів біля Джанкоя, знищена підстанція на залізниці – все це було завдяки ударам, завданим Збройними силами України.

В Криму від цього стало дуже сумно окупантам. Вони зараз намагаються втаємничити будь-які моменти, пов’язані з повітряними пригодами, будь-то безпілотники, дрони чи спрацювала ППО. В будь-якому разі, в Криму вже всі усвідомили, що в будь-який момент, коли ЗСУ вирішать, що настав час, українська зброя може дістати військові об’єкти в Криму.

– Генштаб нарешті привідкрив завісу і підтвердив, що попередня “бавовна” стала наслідком дій українських військових. Чи є якийсь фідбек? Як ці заяви сприйняли в Криму, зокрема, й самі окупанти?

– Вони ствердилися в тому, що вони і так розуміли, бо що би не говорили російські пропагандисти, представники окупаційної влади, мовляв, це недбалість, покурили не там, що би не вигадувало міністерство оборони росії щодо вибухів біля Джанкоя, що там диверсанти були, всі усвідомлювали, що це справа ЗСУ. Тепер, після цього відкриття завіси військовим командуванням України, в Криму всі ствердилися і усвідомлюють, що ЗСУ в будь-який момент можуть нанести нові удари по військових об’єктах, які розташовані в окупованому Криму.

– З огляду на це, чи змінилася поведінка окупантів останнім часом? Чи є тиск на місцеве населення?

– Вони посилили заходи безпеки. Всі експерти говорять, це показують і супутникові дані, що вони дуже посилили засоби ППО, особливо поблизу Севастополя, де базуються військові кораблі російського чорноморського флоту. Також вони ретельно захищають місця розміщення зенітно-ракетних комплексів на заході Криму. Звідти, до речі, вони пускали ракети на материкову Україну.

В першу чергу вони намагаються захищати свої військові об’єкти. По-друге, значна частина людей, які поселилися в Криму після 2014 року і є громадянами росії, жваво обговорюють між собою питання, як їм покинути Крим. Багато хто, повіривши в те, що Крим тепер навіки буде російською територією, вклав гроші, купив квартири, зробив якісь інші інвестиції. Тепер ці люди обговорюють, чи зможуть вони це собі повернути, намагаються продати цю власність.

Зрозуміло, що певна частина, а її теж дуже помітно – це кримські татари, етнічні українці, які залишаються вірними українській державі – отримала дуже сильний заряд підтримки. Вони сподіваються, вони вчитуються в усі ці прогнози, які розміщуються українськими експертами або іноземними. Вони вчитуються в кожне слово і думають, чи цього року буде звільнення Криму від російських окупантів, чи наступного. З такими ж питаннями вони звертаються до нас.

– Бен Годжес заявив, що до кінця року Україна може деокупувати території, зокрема й Крим. Як вам цей прогноз?

– Він дав розлоге інтерв’ю одному з американських видань, де він прогнозує, що Україна може цілком повернути контроль над Кримом протягом 2023 року. Але він пояснює, за яких умов. Він говорить про необхідність надання ЗСУ повною мірою військової підтримки. Тобто він говорить, що для Збройних сил України відновлення контролю над Кримом – це завдання абсолютно реалістичне, але надайте їм повну військову підтримку.

Зрозуміло, що тут мова йде про ті види зброї, які можуть повністю деморалізувати російську армію. Ці види зброї, які ми очікуємо від наших партнерів, і за дальністю, і за потужністю зможуть нанести втрати російській армії.

– Чи є інформація про те, як росіяни експлуатують Кримський міст зараз? Чи є там проїзд цивільних, чи його здебільшого використовують для перекидання техніки? Можливо якісь блокпости поставили?

– Мені здається, що все наше керівництво – і політичне, і військове – дуже чітко усвідомлює роль цього мосту через Керченську протоку. Це абсолютно військова інфраструктура, і завдання цього мосту – це перекидання з території самої росії до окупованого Криму військової техніки та всього іншого, що укріплює окупований Крим як військову фортецю. Зрозуміло, що цим мостом проїжджають і цивільні автомобілі, і потяги, але основне його значення – це військовий об’єкт. А будь-який військовий об’єкт, який доцільно знищити задля досягнення мети відновлення територіальної цілісності України, має бути знищеним.

Тому я впевнений, що питання остаточної дати знищення мосту стоїть на порядку денному. Але воно пов’язане, можливо, з деякими нашими технічними можливостями. Я впевнений, що таке завдання поставлене, і в близькому майбутньому воно має бути виконане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *