Звернення Зеленського 6 вересня – про що сказав президент

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні підбив підсумки дня – 6 вересня. Зокрема, розповів про спілкування з новою британською прем’єркою Ліз Трасс та про звіт МАГАТЕ

Відео опублікував Офіс Президента у Telegram.

Так, глава держави передусім подякував главі Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн та європейським лідерам за підтримку візових обмежень для громадян Росії.

“Абсолютно неприпустимо, що європейською територією можуть користуватися для туризму чи для шопінгу ті, хто у себе вдома, в Росії, не тільки підтримує розкол і знущання з Європи, а й працює на них. І маємо пам’ятати: окрім моральної сторони питання, це також питання елементарної безпеки. Вже неодноразово Росія спрямовувала кілерів у Європу під виглядом звичайних туристів… Європа – не місце для прогулянок убивць і тих, хто їх підтримує”, – наголосив він.

Також Зеленський розповів про звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо Запорізької атомної станції. Водночас, не дав оцінку пропозиції створити зону безпеки станції. Він наголосив, що МАГАТЕ мусить наполягати на демілітаризації АЕС.

Президент зазначив, що відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача, де йшлося перебіг боїв на лінії фронту. У питанні наступу ЗСУ закликав не зосереджуватися на окремих ділянках фронту. Очевидно, тому не згадав про контрнаступ українців у Харківській області, про що масово пишуть ЗМІ.

Глава держави розповів про онлайн-участь в економічних заходах у Нью-Йорку, де обговорили необхідність створення робочих місць для населення в Україні.

Окрім того, український президент став першим серед іноземних лідерів, хто мав честь поспілкуватися з новою главою уряду Британії Ліз Трасс. Також відбулися розмови з прем’єром Нідерландів та спікером нижньої палати Конгресу Сполучених Штатів Ненсі Пелосі.

Нагадаємо, що Європейська комісія підтримала скасування візової угоди між Європейським Союзом та Росією з 12 вересня 2022 року – росіянам стане складніше отримати візу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *