Війна Росії проти України сьогодні – вечірнє зведення Генштабу 18 липня

У Генеральному штабі України оприлюднили вечірнє зведення ситуації на фронтах на сто сорок п’яту добу протистояння української армії російській навалі. Зокрема, ЗСУ успішно відбили спроби штурму противника у напрямку Миронівка – Вуглегірська ТЕС, а також у районі Ізюму на Харківщині.

Про це інформує пресслужба Генштабу у Facebook.

Волинський та Поліський напрямки

Ситуація залишається без суттєвих змін.

Сіверський напрямок

Росіяни продовжують вести повітряну розвідку об’єктів ЗСУ у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей. Здійснили мінометний обстріл біля н. п. Атинське Сумської області.

Харківський напрямок

Окупанти продовжують вести бойові дії, намагаючись не допустити просування військ ЗСУ у бік держкордону, здійснили обстріли українських позицій зі ствольної та реактивної артилерії біля Харкова та н. п. Уди, Прудянка, Слатине, Борщова, Руські Тишки, Печеніги, Чугуїв, Леб’яже. Також завдали авіаударів біля Прудянки, Рубіжного, Верхнього Салтова.

Слов’янський напрямок

Росіяни намагаються покращити тактичне положення підрозділів на напрямку Ізюм – Барвінкове, здійснили артобстріли із артилерії різних калібрів біля н. п. Чепіль, Карнаухівка, Вірнопілля, Богородичне, Дібровне, Долина, Краснопілля, Адамівка. Також завдали авіаударів біля н. п. Прудянка та Богородниче. ЗСУ відкинули окупантів під час спроби просунутися в напрямку Бражівки та Дмитрівки. Там росіяни зазнали деяких втрат.

Донецький напрямок

Загарбники продовжили спроби наступу у напрямках міст Бахмут та Сіверськ, обстріляли із танків, ствольної та реактивної артилерії райони Тетянівки, Донецького, Дронівки, Григорівки, Стародубівки, Сіверська, Миколаївки. Також завдали авіаудару біля Верхньокам’янського. Проводили повітряну розвідку безпілотником.

Противник безуспішно намагався покращити тактичне положення на напрямках Білогорівка – Григорівка, Золотарівка – Верхньокам’янське, Золотарівка – Серебрянка та Лисичанський НПЗ – Верхньокам’янське.

Бахмутський напрямок

Росіяни обстріляли позиції ЗСУ біля Виїмки, Берестового, Білогорівки, Покровського, Веселої Долини, Курдюмівки, Травневого, Шумів. Завдали авіаударів біля н. п. Берестове, Покровське. ЗСУ відбили ворожий штурм у напрямку Миронівка – Вуглегірська ТЕС.

Авдіївський напрямок

Окупанти активізували ведення бойових дій, безуспішно намагалися покращити тактичне положення на напрямку Верхньоторецьке – Кам’янка. У підсумку змушені були відступити.

Курахівський та Запорізький напрямки

Активних наступальних дій не було. Росіяни здійснювали артобстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах н. п. Тоненьке, Невельське, Новомихайлівка, Вугледар, Пречистівка, Павлівка, Новопіль, Гуляйполе, Юрківка, Оріхів, Малі Щербаки. Завдали авіаударів біля Новоданилівки та Новоандріївки.

Південнобузький напрямок

Окупанти зосереджують зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу ЗСУ, активно ведуть повітряну розвідку безпілотниками. Здійснювали артобстріли в районах н. п. Кавказ, Біла Криниця, Мурахівка, Кобзарці, Оленівка, Шевченкове, Степова Долина, Українка, Благодатне, Нова Зоря, Таврійське. Авіаудари завдали біля Потьомкиного та Білої Криниці.

Акваторія Чорного моря

Росія у готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України. Там окупанти утримують два носії високоточної зброї.

У Генштабі додають, що солдати російської армії деморалізовані, що обумовлено постійним перенесенням термінів їх ротації. Також окупанти бояться активного опору місцевого населення, що наростає у Херсонській та Запорізькій областях. Це збільшує кількість відмов окупантів від участі у війні в Україні.

Нагадаємо, що 18 липня в Генштабі повідомили: ЗСУ знищили особового складу РФ близько 38450, за добу – 150.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *