Сергій Кирієнко хоче стати наступником Путіна

На фоні воєнних подій злегка загубились новини про зміну в окупаційному “уряді” маріонеткової “ДНР”: його очільника Олександра Ананченка звільнили, натомість призначили російського чиновника середньої ланки Віталія Хоценка. Про те, що означає така перестановка і чому це свідчення змін у кремлівських “баштах” та посилення позицій першого заступника глави Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, “Апострофу” розповів політолог Віталій Кулик.

Зараз відбувається переформатування управління окупованими територіями. Відставлений “прем’єр” Ананченко мав стосунок до Донбасу: ще за часів Януковича він працював в кількох компаніях, пов’язаних з вугільною та енергетичною сферами, і очевидно був пов’язаний з російськими спецслужбами. Одна з “башт” Кремля надала цього кадра екс-куратору Донбасу Дмитру Козаку для використання. Крім того, Ананченко мав прямий зв’язок з “младоолігархом” Сергієм Курченком. Тобто було ясно, що його поставили на посаду для систематизації і управління процесами на окупованому Донбасі, адже за часів Суркова було багато питань, куди йдуть гроші, чому схеми там діють так, а не інакше тощо. Ананченко це розрулював і цілком задовольняв Козака.

Тепер куратором окупованих територій став Сергій Кирієнко, і це зовсім інший стиль управління процесами. Він намагається себе позиціонувати як спадкоємець Путіна, але не користується підтримкою “башт” Кремля: силовиків, військових і олігархічного крила, тому є таким собі “виносним модулем” для кремлівської архітектури, тому йому треба посилитись. Очевидно, що таким підсиленням має бути доведення власної ефективності на окупованих територіях: саме тому він здійснює роуд-шоу по ним, їде то в Маріуполь, то в Мелітополь, то в Бердянськ чи Херсон, розповідає, що “Росія тут надовго” – звідси й “концепція” про те, що ці території будуть анексовані, такі меседжі йдуть місцевим колаборантам і генералітету.

Під нову парадигму відбувається підбір кадрів. Іншими словами, Кирієнко приходить не сам, маючи певний карт-бланш від Путіна на власну кадрову політику на окупованих територіях. Тому замість Ананченка там з’являється Віталій Хоценко, який був першим номером програми “лидеры России”, яку очолював сам Кирієнко. “Лава запасних” велика: через програми Кирієнка пройшло достатньо багато управлінців і чиновників, тобто це “соціальний ліфт” для людей, вірних особисто Кирієнку. Вони прийшли з “Росатома” або з семінарів, якими керував перший заступник голови АП Росії, якого іноді умовно відносять до “щедровитян”, звертаючи увагу на поверховість засвоєння основ цієї школи. Саме Кириєнко був замовником багатьох дослідницьких програм, які розроблялись школою Щедровицького-молодшого в з 2010 по 2021 рік. Все ці речі, зрештою, і виродились з допомогою Антона Вайно, Кирієнка і Тимофєя Сєргейцева, в рашизм.

Зараз треба слідкувати за призначеннями керівного складу “ЛНР”, в першу чергу “уряду”- це питання, пов’язані з контролем за економікою окупованих територій. Навряд Пушиліна чи Пасічника замінять, але керівників “урядів” з числа громадян Росії їм призначать. Окрім цього, висадять цілий “десант” в банківську сферу, енергетику, залишки сільського господарства. Завдання України – взяти всіх цих людей, які приїдуть з Росії, “на олівець” та добитись запровадження щодо них персональних санкційних режимів. І це має стосуватися всіх – аж до начальників ЖЕКів. Вони мають бути засуджені, перед ними має бути закритий доступ до усіх благ цивілізації. Вони цього, до речі, не розуміють, і відрядження на Донбас розцінюють як щабель у кар’єрі, який дозволить згодом прийняти участь у переході влади після Путіна та його еліти, змінивши її на кириєнківську.

Тобто, “десант” з Росії бачить себе майбутніми губернаторами, міністрами та замміністрами в РФ, але вони мають зрозуміти, що через участь в окупації стануть настільки токсичними, що не зможуть дістати свій “шматок пирога” після відходу диктатора. Що ж до Кирієнка, то йому потрібна роль куратора окупованих територій, щоб потіснити інші “башти Кремля”, набути суб’єктності і стати якщо не спадкоємцем, то серйозним гравцем при майбутньому перерозподілі влади в Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *