Блінкен заявив про “стратегічне дно” для Путіна

Блінкен заявив про  стратегічне дно  для Путіна

Фото: Getty Images
Ентоні Блінкен заявив про стратегічний провал Володимира Путіна

Дії російського президента лише прискорили те, чого він хотів уникнути, зазначив очільник Держдепу США.

Рішення розпочати війну проти України стало “абсолютним стратегічним дном” для Володимира Путіна і країни-агресора Росії. Про це сказав державний секретар США Ентоні Блінкен сказав у ході Мюнхенської конференції з безпеки, повідомив Укрінформ у суботу, 17 лютого.

“Агресія проти України стала абсолютним стратегічним дном для Володимира Путіна і для Росії. Росія слабша військово, слабша економічно. Дипломатично слабше. Європа позбулася енергетичної залежності від Росії за два роки. Українці стали більш об’єднаними, в тому числі проти Росії, чого, звичайно, не було в 2014 році. Не запланований, але це результат дій Росії”, – сказав Блінкен.

Він додав, що дії Володимира Путіна посилили НАТО, хоч він і прагнув протилежного.

“Безумовно, з 2022 року ми маємо альянс НАТО, оборонний альянс, який не має наміру нападати на Росію; який має лише захищати своїх членів, але який тепер сильніший та більший. Усе це є результатом дій Росії, які прискорюють те, чого вона хотіла запобігти”, – зазначив держсекретар.

Очільник американської дипломатії наголосив на тому, що солідарність, яка вже була продемонстрована Україні, повинна зберігатися.

“Маємо ​​рішучість десятків країн зробити дві речі: по-перше, переконатися, що Україна має те, що їй потрібно, щоб негайно подолати російську агресію. А по-друге, щоб вивести Україну на шлях, на якому вона буде зростати в наступні місяці та роки, буде здатна міцно стояти на своїх ногах – у військовому, економічному та демократичному планах. Це найсильніший докір Путіну, це найсильніший докір усім тим, хто хоче послаблення України”, – резюмував Блінкен.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Росія могла витратити до 211 млрд доларів на війну в Україні. Також агресія коштувала Москві 1,3 трлн доларів, неотриманих від очікуваного економічного зростання до 2026 року.

Нагадаємо, згідно даних Генштабу ЗСУ, за час війни було знищено не менше 400 тисяч росіян.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *