Феномен Олександра Рибака: нетрадиційна орієнтація, перемога на “Євробаченні” і карколомний успіх

1. Олександр Рибак: біографія і дитинство артиста2. Олександр Рибак: сім’я3. Олександр Рибак: кар’єра4. Цікаві факти і чутки5. Олександр Рибак: особисте життя

Рекордсмен за кількістю очок на «Євробаченні», переможець цього грандіозного пісенного шоу в 2009 році, молодий артист з чарівною зовнішністю, норвезький музикант білоруського походження.

Зразок успіху для молодих скрипалів з Європи. Все це одна людина, все це чудовий Олександр Рибак. Навіть якщо ви не чули про нього, ви не могли не чути його найвідомішу пісню «Fairytail». 

Олександр Рибак: біографія і дитинство артиста

Світ дізнався про Олександра Рибака з його участі в «Євробаченні» 2009 року і його беззастережної перемоги. Молодий артист ніби зачарував усіх, хто дивився шоу. У нього дуже зворушлива зовнішність, але при цьому сильний голос і виняткова гра на скрипці. Рибак навіть рекорд поставив, він набрав найбільшу кількість балів у конкурсі. Хоча Рибак представляв Норвегію, але родом він з Білорусії, і це зробило його ближче до жителів країн СНД. За допомогою цієї перемоги Олександр Рибак став неймовірно популярний у всьому світі і міг розписувати гастролі на роки вперед. Його історію вважають прикладом успіху для молодого покоління співаків Європи.

Олександр Рибак

Все почалося в 1986 році, коли 13 травня в дуже творчій родині народився маленький Сашко. Він ріс в атмосфері музики, творчості, батьки стали відмінним прикладом. Папа Олександра грав на скрипці в ансамблі Вітебська, а мама грала на піаніно, редагувала музичні програми на білоруському телебаченні. Але не тільки батьки взяли участь у формуванні музичного світогляду молодого артиста. Ще бабуся була викладачем в музичному училищі. Не дивно, що в юному віці Олександр зацікавився співом і музикою. У п’ятирічному віці батько вчив його грати відразу на двох інструментах: на скрипці і на піаніно, але перший інструмент, мабуть, Саші сподобався більше.

Свої перші пісні Саша придумав, будучи ще дуже юним. В один момент із життя пішла в гору: родина вирішила змінити місце проживання та виїхати з батьківщини в Норвегію, тато отримав престижну посаду, Олександр  вступив в музичне училище, по закінченню отримав атестат, показав свої таланти і в Осло надходить в консерваторію. Переїзд до Норвегії стався в 1990 році.

Олександр Рибак

Ще в дитинстві його кумирами були Моцарт, Стінг і «The Beatles». А в групі «А-HA», в одному їх мюзиклі Олександр Рибак взяв участь навіть, і не як статист, а як справжній вокаліст. Юний Рибак швидко познайомився з багатьма країнами Європи, був у США і в Китаї, був на одній сцені з Ханне Крог і Арве Теллефсен. Особливо важливо, що Саша отримав похвалу за талант і своє ставлення до музики від Піхнаса Цукермана, відомого у всьому світі скрипаля.

Для його сім’ї був ключовим 1990 рік, а для Олександра 2006-й став дуже успішним. Молодий співак узяв участь на конкурсі в Норвегії «Kjempesjansen», де він заспівав свою пісню «Foolin’», а вона принесла йому перемогу.

Олександр Рибак: сім’я

У Саші дуже музична родина. Любов до скрипки йому дісталась від батька Ігоря Олександровича. Він був скрипалем в ансамблі у Вітебську і в камерному оркестрі Мінська. Він же і давав Саші перші уроки. А мама Наталія Валентинівна редагувала на Білоруському телебаченні музичні програми, вона піаністка. У батьків не дуже велика різниця у віці: батько народився в 1954 році, а мати в 1959 році.

Олександр Рибак в дитинстві, з батьками

Але ще важливою людиною в його творчій кар’єрі стала бабуся Марія Борисівна Савицька. Вона викладала в музичному училищі і вчила онука першим мелодіям, коли йому було лише 2 роки.

Олександр Рибак: кар’єра

Дата 16.05.2009 стала неймовірно важливою для Олександра. В цей день він здобув перемогу на «Євробачення-2009». 387 очок отримала у фіналі його власна пісня «Fairytale», що стало рекордом. Але до фіналу він співпрацював з вокалістом групи «A-HA» брав участь в мюзиклі, з яким потім їздив по Європі, Китаю та Америці. Ще виступав з Цукерманом, Ханне Крог, Кнутсен, Арве Теллефсен і Людвиген. Рибак до своєї перемоги у Євробаченні працював. Але потім весь світ дізнався про нього, як про чудового артиста і почався період популярності. Навіть в музичні магазини шикувалася черга, щоб купити його диск. Всього за одну ніч він став найпопулярнішим скрипалем-співаком в Європі. Далі пішло створення фото, знімалися кліпи, випуск альбому, натовпи дівчат шанувальниць. А ще у вересні того ж року Рибак брав участь у шоу «Хвилина слави».

Олександр Рибак

Особливо успішним був його тур по Росії в листопаді. Ще через кілька місяців вдалося почути наживо пісні Рибака жителям Талліна, тоді квитки розібрали майже миттєво. Концерт з його участю пройшов у залі «Нокіа».

Хоча останній альбом вийшов в далекому 2012 році, але Олександр продовжує радувати своїми піснями. Цей альбом називався «Christmas Tales». Рибак створює музику не тільки для себе, але і для інших артистів. У 2014 році його пісню «Still Here» заспівав Франклін Галлея на «Євробачення». У 2015 році вийшла пісня «Accent», яку Олександр написав разом з білоруською групою «Milki», вона теж виступала з нею на «Євробачення», але на відбірковому етапі. Однак варто сказати, що і тут музика Рибака відзначилася, група отримала 4-е місце. Романтична і проста пісня «Котик» відразу стала хітом в 2015 році, сподобалася не тільки пісня, але і кліп до неї. Ще в 2016 році зняли кліп до пісні «Ambrazame».

Крім музичної діяльності в біографії Олександра також є постійні появи на телебаченні. Він приходить на телеканали в Норвегії, рідній Білорусії і навіть у Росії. У 2015 році навіть став учасником популярного шоу «Один в один!». І тут він домігся успіху, але зайняв тільки друге місце. Виконавці пародій не раз обирали Рибака для своїх телешоу, тому він не перестає бути відомою особистістю.

Олександр Рибак

Що ж робить Олександр Рибак зараз? У 2018 році його вдруге обрали, щоб він став представником Норвегії на «Євробаченні». Він пройшов відбірковий тур з піснею «That’s How You Write a Song». Він дуже хотів стати приводом для гордості Норвегії, але розумів, що має маленькі шанси для перемоги. Тільки Джонні Логан, одного разу він представляв іншу північну країну — Ірландію, зміг зробити подібне. І Олександр був правий, йому дісталося лише 15-е місце, а перемогла Нетта.

В 2019 році вийшла пісня і кліп «I’m Still Here». Так, через свою баладу Олександр Рибак захотів подякувати всіх шанувальників, які були з ним всі 10 років, починаючи з його перемоги у 2009-м. На його офіційному YouTube-каналі безліч не тільки кліпів, але і просто цікавих відео.

Цікаві факти і чутки

Як і багато артистів, Олександр Рибак не раз підпадав під звинувачення в плагіаті. Особливо після 2009 року і його перемоги. Ті пісні, які він склав сам, часто надмірно нагадують композиції, які вже існують. Часто згадують, що пісня, яка принесла йому популярність, «Fairytale» дуже схожа на «Bit Pazari», Хусейна Ялина.

Пісня «Abandoned» теж не обійшлася без скандалу. Вирішили, практично повністю повторює «Журавлину Пісню» Молчанова. І справа не в тому, що це вже не перший випадок, а в тому, що талановитий композитор навіть не заперечував подібності. Він сказав, що права на виконання були передані і узаконені згідно всім правилам, тому це не плагіат.

Олександр Рибак

Існує антипремія «Срібна калоша» і Рибак отримав її, коли шанувальники і недоброзичливці стали вважати, що його пісня «I don’t want to miss a thing» дуже схожа на пісню групи «Aerosmith».

Навіть з Валерієм Меладзе норвезький співак знайшов спільні мотиви, а саме пісня Рибака з альбому «No Boundaries» і пісня Валерія «Як ти красива сьогодні». Але і тут Рибак придбав можливість користуватися правами на пісню.

У Саші є якийсь дивний зв’язок з Євробаченням і його учасниками, які також виявляє його бажання самому перегравати деякі пісні, як ми описали вище. Відомо, що він не раз допомагав представникам на конкурсі пісні отримати перемогу або явно піднятися по рейтингах. Але також Рибак, очевидно, вміє приймати і перемогу інших артистів, він вже другий раз збирається зробити кавер на пісню з цього конкурсу, але на чию поки не відомо. Тим не менш, у нього вже був подібний досвід з Джамалою та “1944”, і вона була не проти. А Олександр повністю впевнений, що ніхто не зможе виконати її краще, ніж сама Джамала.

Олександр Рибак

Олександр після своєї перемоги на пісенному конкурсі викликав такий сплеск емоцій і захоплення, а подобалася його гра і зовнішність як молодшому, так і старшому поколінню, що навіть найменші дрібниці його життя привертали увагу. Одного разу він показав журналістам свою квартиру. Жити в цьому районі міста Осло він мріяв ще з самого дитинства, але мама казала, що він для дуже багатих людей. Квартиру можна назвати величезною або ефектною. Це мила квартира в світлих тонах, де все зроблено для комфорту: білі стіни, біла меблі, виділяється тільки коричневий паркет. Але для Норвегії це звичний стиль. Цей світлий простір прикрашають колекції чашок від шанувальників з усього світу і проекти з конструктора Lego. До останніх артист ставиться по-філософськи: вони нагадують йому, що шлях до успіху складається з багатьох маленьких кроків. Квартира відображає те, як насправді живеться співакам після перемоги на цьому популярному конкурсі. Адже багато хто думає, що переможець отримує мільйони і може довгий час жити розкошуючи. Але, по факту, це хороший поштовх для кар’єри і розписаних на рік гастролей, а далі все залежить від самого співака.

І ще кілька цікавих фактів:

  • Рибака не часто зустрінеш з дівчиною, а свої стосунки він зараз не афішує і не показує дівчину навіть у соціальних мережах. Тому є багато чуток, що Рибак гей.
  • Хоча найпопулярніша пісня в перекладі означає «Казка», але сам Рибак практично не читає книги.
  • Олександр може вільно говорити на чотирьох мовах: російська, білоруська, англійська, норвезька.
  • У багатьох кліпах з піснями Рибака в інтернеті використані картинки зі скандинавської міфології.

Олександр Рибак: особисте життя

А от з особистим життям у Олександра склалося, не так як у щасливій казці, коли треба вибрати: або кар’єра і багатство, або любов. Хоча Рибак неймовірно популярний, але дівчина Інгрід, кинула його за 5 років до того, як він здобув перемогу на «Євробаченні». Чому згадали саме про неї? Тому що переможна пісня була написана саме в її честь. Коли Саша став популярним, він намагався відновити їх відносини, але вийшло, що Інгрід просто заробляла на їх минулому. Олександр не захотів скандалити, заважати їй, ятрити старі рани було не в його стилі. У 2010 році ЗМІ не замовкали про нову пасію Олександра, німецьку співачку Олену Майєр. Він надавав їй дуже теплу підтримку на «Євробаченні», репетирував з нею, був поруч. Пара не заперечувала свої стосунки, навіть були натяки на весілля, але вони не одружилися. Зараз за словами Сашка у нього є дівчина, але він про неї не хоче говорити, розповідати, хто вона, а весілля поки немає в планах.

Олександр Рибак

Гарна зовнішність співака, його потайливі стосунки призвели до того, що ЗМІ почали сумніватися в його сексуальній орієнтації. Писали і багато неприємного, навіть він сам зізнався, що є геєм. Таке визнання Рибак зробив на вечірці в 2010 році в Осло. Він підтвердив це в себе на сторінці на Фейсбуці. Однак репортери вирішили, що він сказав про свої уподобання, щоб пропіарити «Євросонг». Це місце зустрічі представників секс-меншин. Але заразом Олександр міг зробити це, щоб від нього відстав натовп прихильниць. Олександр Рибак говорив, що геї його люблять, він просто не погано до них відноситься, інакше би не брав участі в «Євробаченні» від своєї країни. Просто більше половини прихильників там гомосексуали. Однак артист зберігає інтригу і не каже, що йому подобаються лише дівчата.

Теми: # олександр рибак євробачення, # Олександр Рибак, # олександр рибак біографія

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *