Протести поляків. Заблокували новий кордонСюжет

Протести поляків. Заблокували новий кордон

Фото: Getty Images
Заблокированные дороги в Польше

Польські фермери тепер блокують ще й кордон із Німеччиною, протест триватиме чотири дні.

Польські фермери дісталися зи своїми протестами вже й кордону з Німеччиною. Гасла ті самі, що й під час попередніх акцій на кордоні з Україною. Фермери хочуть змін до вимог, які накладають на них згідно з новим екологічним законодавством ЄС, та регулювання напливу на європейський ринок “продукції з України та інших країн за межами ЄС”.
 
Велика блокада
 
Польські фермери блокують дві важливі траси на шляху з Польщі до Німеччини, у зв’язку з чим водії прямують в об’їзд і цим рухом серйозно утруднено.
 
Зокрема, заблоковано трасу A2 у районі населеного пункту Свецко у Любуському воєводстві на шляху до Берліна. Там фермери стоять ще із середини дня неділі, рух повністю перекритий.
 
Водіїв у районі містечка Йорданово направляють в об’їзд на північ через дорогу S3. Окремі мандрівники, які спілкувалися з журналістами рано-вранці, повідомили, що на об’їзній колії через Ольшину утворилися пробки завдовжки близько 5 км.
 
Заблокували також трасу 32 у районі селища Губінек, там протестувальники пропускають лише машини прикордонників, швидкої та поліції.
 
Заблокованим переходом, що розташований на автобані, що з’єднує Берлін і Варшаву, щодня між Німеччиною та Польщею рухаються близько 17 тисяч вантажівок.
 
“Якщо буде потрібно, то будемо протестувати до кінцевого результату, протягом свят (Великодня), поки нас не почують і повністю не виконають наші вимоги”, – наголошують польські протестувальники на кордоні.
 
Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак повідомив у понеділок, 18 березня, що представники уряду поки що не планують зустрічі з протестувальниками на кордоні з ФРН.
 
Підуть на нові кордони
 
Також польські фермери анонсували блокаду-контроль на одній із доріг між Польщею та Словаччиною, яку хочуть зберігати до кінця березня.
 
Фермери з прилеглих населених пунктів планують перевіряти вантажі на кордоні Словаччини та Польщі в районі села Хижне та подали заявку на свій протест у гміну в Яблонці.
 
Протестувальники поїдуть на КПП зі своїми тракторами і планують перевіряти кожну вантажівку, яка прямує до Польщі, і пропускати по одній на годину. Вони пообіцяли безперешкодно пропускати легкові авто, пішоходів та велосипедистів.
 
Водіїв вантажівок, які не пройдуть “огляд”, обіцяють не пускати до Польщі.
 
У Бельгії теж саме
 
Бельгійські фермери ускладнили під’їзд до другого порту Європи Антверпена та двох інших портів країни під час демонстрації на знак протесту проти екологічних вимог до їх діяльності в рамках Європейського зеленого курсу.
 
Десятки тракторів протестувальників у годину пік перешкоджали ранковому повідомленню з портами.
 
У той же час фермери утрималися від повного блокування після попереджень портової адміністрації, що притягнуть їх до юридичної відповідальності за збитки.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *