Швеція завершила процедуру вступу до НАТО

Швеція завершила процедуру вступу до НАТО

Фото: Getty Images
Крістерссон вручив Блінкену документи щодо вступу Швеції у НАТО

Шведський прем’єр-міністр Ульф Крістерссон вручив держсекретарю США Ентоні Блінкену підписані документи щодо вступу Швеції.

Швеція завершила офіційну процедуру набуття повноправного членства в НАТО. Про це стало відомо увечері в четвер, 7 березня.

У Вашингтоні шведський прем’єр-міністр Ульф Крістерссон вручив державному секретарю США Ентоні Блінкену підписані документи щодо вступу Швеції. Це був останній формальний крок у процедурі для того, щоб Швеція вважалася повноправним членом НАТО.

“Дозвольте мені бути першим, хто привітає Швецію як 32 члена Організації Північноатлантичного договору”, – заявив Блінкен під час церемонії, приймаючи документ.

У свою чергу Крістерссон прокоментував цю історичну подію у Twitter.

“Швеція тепер є членом НАТО. Дякуємо всім союзникам за те, що ви прийняли нас як 32 члена. Ми будемо прагнути до єдності, солідарності та розподілу тягаря, а також будемо повністю дотримуватися цінностей Вашингтонського договору: свободи, демократії, індивідуальної свободи та верховенства права. Разом сильніші”, – написав він.

Раніше у четвер був оприлюднений протокол про вступ Швеції до НАТО. Це стало можливим після того, як до Вашингтону надійшла остання – угорська – ратифікаційна грамота щодо вступу Швеції.

Церемонія підняття шведського прапора у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі має відбутись у понеділок, 11 березня.

Орбан обміняв “квиток” Швеції до НАТО на винищувачі Gripen

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *