Названо число людей, що страждають на ожиріння

Названо число людей, що страждають на ожиріння

Фото: Unsplash
Понад мільярд людей у всьому світі страждають на ожиріння

Ожиріння впливає на кожну систему органів людини, тому в молодому віці може серйозно вплинути на подальше життя.

Понад 1 мільярд людей у всьому світі живуть з ожирінням, причому серед тих, хто входить у цю категорію чимало дітей і їхня кількість зростає. Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому у журналі The Lancet, у четвер, 29 лютого, пише The Guardian.
 
 
“Аналіз вимірювань ваги та зросту понад 220 мільйонів людей із понад 190 країн показує, як змінювався індекс маси тіла у всьому світі з 1990 по 2022 рік. За цей період рівень ожиріння зріс у чотири рази серед дітей і подвоївся серед дорослих”, – вказують дослідники. 
 
Зазначається, що серед дітей більш стрімко гладшати почали хлопчики. 
 
“У дівчаток у всьому світі рівень ожиріння зріс з 1,7% світового населення в 1990 році – до 6,9% у 2022 році. У хлопчиків за той же період зріс з 2,1% – до 9,3%. За той самий період рівень ожиріння серед жінок у всьому світі зріс з 8,8% до 18,5%, а серед чоловіків – з 4,8% до 14%”, – йдеться у досліджені. 
 
Говорячи про географію нездорової повноти, експерти зазначили, що у 2022 році Тонга, Американське Самоа та Науру були країнами з найвищим рівнем ожиріння – понад 60%.
 
Старший автор дослідження, професор Маджид Еззаті сказав, що результати “викликають занепокоєння”, адже епідемія ожиріння, яка була очевидною серед дорослих у більшості країн світу в 1990 році, тепер відображається серед дітей шкільного віку та підлітків.
 
Він же зазначив, що водночас сотні мільйонів людей все ще страждають від недоїдання, особливо в деяких найбідніших частинах світу.
 
Медики підкреслюють, що ожиріння впливає на кожну систему органів людини, тому в молодому віці може серйозно вплинути на життя дитини, підвищуючи ризик діабету 2 типу, раку, проблем із психічним здоров’ям та багатьох інших захворювань, що може значно скоротити тривалість життя. 
 
Щоденне вживання склянки або більше 100% фруктового соку може сприяти збільшенню ваги тіла дітей і дорослих.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *