До Путіна прилетів Карлсон. Шум навколо інтерв’юСюжет

До Путіна прилетів Карлсон. Шум навколо інтерв ю

Фото: Getty Images
Такер Карлсон – любимый журналист Дональда Трампа

Володимир Путін дав інтерв’ю американському журналісту, колишньому ведучому телеканала Fox News Такеру Карлсону.

 
Диктатор Володимир Путін дав інтерв’ю західному журналісту вперше після початку повномасштабної російської агресії проти України. Але мова не про якесь всесвітньо відоме і шановане ЗМІ типу BBC або CNN. Путін поговорив з Такером Карлсоном, який прославився на консервативному американському телеканалі Fox News завдяки своїм вкрай правим поглядам та любові до теорій змови.
 
Хто такий Карлсон
 
54-річний Такер Карлсон прославився у 2010-х роках як ведучий полемічної програми новин Tucker Carlson Tonight на телеканалі Fox News, аудиторія якої часом перевищувала 5 млн глядачів.
 
Карлсон допоміг збільшити кількість глядачів телеканалу Fox News до рекордних значень і взагалі став помітною фігурою у політиці консерваторів-республіканців.
 
Він підтримував (і продовжує підтримувати) Дональда Трампа та ключові аспекти його внутрішньої політики — рішучу боротьбу із нелегальною міграцією, право на носіння зброї. Карлсон скептично ставиться до проблеми глобальної зміни клімату, руху Black Lives Matter, ґендерної ідеології та інших леволіберальних ідей.
 
Він не цурається конспірологічних теорій і, зокрема, стверджував, що уряд США таємно зберігає космічний корабель інопланетян, повторював вигадки російської влади про американські лабораторії з виробництва біологічної зброї в Україні, стверджував, що Каховську ГЕС зруйнували українці, і звинувачував Ваш газопроводи Північний потік.
 
24 квітня 2023 року Карлсона звільнили з телеканалу, офіційно причину названо не було. Але журналіст одразу ж завів свій медіабренд – Tucker Carlson Network, який виходить в онлайн-ефір на власному сайті та веде прямі трансляції у соцмережі X.
 
У новому шоу Карлсона вже засвітилися великі політики правого штибу — угорський прем’єр Віктор Орбан, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей і, звісно, сам Дональд Трамп.
 
Позиція по Україні
 
З біографії Карлсона вже стає зрозумілим, чому Путін вирішив поспілкуватися саме з ним. Крім того, Карлсон відомий своїми скандальними висловлюваннями про Україну. Тобто неприємних російському президенту питань в інтерв’ю чекати не варто.
 
До початку російського вторгнення Карлсон неодноразово звинувачував адміністрацію Байдена в тому, що вона втягує Україну у війну з Росією. Після лютого 2022 року позиція Карлсона не змінилася: він продовжував критикувати адміністрацію Байдена, тепер уже за небажання домовитися з Росією.
 
“Росія виведе війська з України. Україна пообіцяє не вступати до НАТО. Обидві сторони отримають, що хотіли. Але адміністрація Байдена проти, – говорив Карлсон восени 2022 року. — Радники Байдена хочуть тотальної війни з Росією до зміни режиму, мабуть, щоб помститися за обрання Дональда Трампа, відповідальність за яке вони покладають на Путіна. Щоб досягти цього вони готові воювати до останнього українця”.
 
Ставлення Карлсона до президента України Володимира Зеленського теж має викликати розуміння у Путіна: на думку журналіста, Зеленський нібито “використовував 100 млрд доларів американських платників податків, щоби побудувати в Україні однопартійну поліцейську державу”.
 
Щоправда, після початку війни Карлсон в одному зі своїх шоу визнав: “Володимир Путін розпочав цю війну… Він винен у тому, що ми бачимо сьогодні в Україні”.
 
Для чого це Путіну?
 
“Розмовляючи з Карлсоном, Путін, швидше за все, прагне скористатися унікальною можливістю: шансом звернутися до аудиторії, що потенційно співчуває, в Сполучених Штатах”, – пише New York Times.
 
“Більшість американців уявлення не мають, чому Путін вторгся в Україну і які його цілі зараз, — сказав Карлсон у записаному в Москві відеоролику, який рекламує інтерв’ю. — Ви ніколи не чули його голосу. Це не правильно. Американці мають право знати все про війну, в якій вони замішані, і ми маємо право розповісти їм про це”.
 
Звернутися до значної частини американської аудиторії та ще незадовго до виборів, на яких Дональд Трамп (який обіцяв закінчити війну в Україні за 24 години) має реальні шанси знову стати президентом США — це хороший спосіб допомогти тим, хто сумнівається, віддати свій голос “правильному” кандидату.
 
Інтерв’ю можна опублікувати вже завтра. За словами Карлсона, інтерв’ю буде показано в невідредагованому вигляді на його сайті Tucker Carlson Network і пізніше в соцмережі X, де Карлсон має більше 11 мільйонів фоловерів.
 
Карлсон подякував власнику Х Ілону Маску, який, за його словами, пообіцяв не блокувати інтерв’ю, і сказав, що очікує спроби його цензури з боку західних урядів.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *