Європа втомилася від Орбана – Туск

Європа втомилася від Орбана - Туск

Фото: Getty Images
Туск розчарований діями Орбана

В середньостроковій перспективі треба думати “про більш чіткі наслідки” щодо Угорщини, попередив очільник уряду Польщі.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск перед позачерговим засіданням Європейської ради розкритикував “егоїстичну гру” очільника уряду Угорщини Віктора Орбана. Про це повідомила Європейська правда у четвер, 1 лютого.

“Немає так званої проблеми втоми від України, а є проблема втоми від Віктора Орбана. Ми маємо вирішити стільки проблем, і звичайно, що нам сьогодні потрібно зміцнити нашу єдність навколо України” – заявив Туск.

Польський прем’єрне може зрозуміти та прийняти цю “дуже дивну” та “дуже егоїстичну гру” від Орбана, бо немає місця для компромісу щодо України.

“Віктору Орбану вирішувати, чи є Угорщина частиною нашої спільности, чи ні. Це чорно-біла історія. Моя інтуїція підказує мені, що ми знайдемо якісь сильні аргументи, щоб зрештою переконати Орбана”, – наголосив Туск.

Також він висловив думку, що в середньостроковій перспективі “ми маємо більше думати, можливо, не про жорсткі заходи, але про більш чіткі наслідки” щодо Угорщини.

“Українське питання – це екзистенційне питання не тільки для Польщі, а для всіх нас, і сьогоднішня позиція Віктора стосується безпеки. Це щось таке очевидне і водночас неприйнятне, тому ми повинні думати про всі можливі заходи та всі можливі наслідки в майбутньому, але може не сьогодні”, – резюмував прем’єр-міністр Польщі.

Як відомо, у грудні 2023 року Віктор Орбан наклав вето на “мегапакет”, який включав 50 млрд євро для України на чотири роки, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони. До розгляду цього документа лідери ЄС повернуться саме 1 лютого.

Тим часом ЗМІ повідомили, що Євросоюз готовий виключити Віктора Орбана з процесу голосування у блоці, якщо той продовжить перешкоджати виділенню допомоги Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *