ЗМІ: Китай попередив Україну через спонсорів війни

ЗМІ: Китай попередив Україну через спонсорів війни

Фото: Getty Images
Китай висловив свою думку щодо українського списку міжнародних спонсорів війни

Попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з українськими чиновниками, стверджують джерела.

Китай повідомив Україні, що двостороннім відносинам можуть бути завдана шкода через те, що Київ включив 14 китайських компаній перелік міжнародних спонсорів війни. Про це у четвер, 1 лютого, повідомило агентство Reuters з посиланням на двої українських високопосадовців.

За їх даними, попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з українськими чиновниками.

Агентство нагадує, що Україна включила 48 іноземних компаній, у тому числі 14 з Китаю, до списку міжнародних спонсорів війни, діяльність яких сприяє військовій машині Росії.

Зокрема до списку входять такі гіганти з Китаю як:

  • Alibaba Group;
  • Xiaomi Corporation;
  • Китайська національна морська нафтова корпорація;
  • Китайська нафтохімічна корпорація;
  • Китайська національна нафтогазова корпорація;
  • Китайська корпорація будівництва залізниць.

“Посол сказав, що все це (ситуація з чорним списком) може негативно вплинути на наші відносини”, – сказало один із джерел.

Стверджується, що Китай не висунув жодних умов або “тимчасових рамок” для України, а просто висловив свою думку щодо списку.

Друге джерело припустило, що Пекін може пов’язати це питання із закупівлями Китаєм українського зерна.

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговим партнером України і залишається важливим споживачем українського зерна, олії та залізної руди.

Нагадаємо, Україна запросила лідера КНР Сі Цзіньпіна на Саміт миру у Швейцарії за запропонованою раніше Формулою миру.

Разом з тим представника Китаю не було серед учасників четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо Формули миру 14 січня в Давосі. Також ЗМІ повідомили, що прем’єр Китаю Лі Цянь вирішив не перетинатися із президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *