Global Spirits спростував дані про роботу в РФ

Холдинг GlobalSpirits, який є найбільшим виробником алкогольних напоїв та лідером зі сплати податків галузі, як і багато інших великих бізнесів, зіткнувся з обшуками. Компанію звинуватили у проведенні закупівель у Росії (зокрема, промислових обсягів спирту) через фірми у Центральній Азії та Південному Кавказі. Однак, насправді організувати такі закупівлі було неможливо. У холдингу заявили, що звинувачення у співпраці з агресором – це або помилка “тилових слідчих”, або спроба рейдерської атаки.

Як повідомляє OBOZ.UA, у матеріалах слідства йдеться про підприємства у Середній Азії, Сакартвело та Азербайджані. Власник холдингу Global Spirits Євген Черняк запевнив: ні він, ні його співробітники не є власниками чи посадовими особами цих компаній та заводів. Ба більше, підприємства не перебувають на території РФ, тож ніяк не могли сплачувати податки до бюджету країни-агресора.

Фото: Власник холдингу Global Spirits Євген Черняк запевнив, що ні він, ні його співробітники не є власниками компаній в Азербайджані та Грузії

Грузинська компанія, про яку йдеться, ТОВ “Ушба Дістіллері” – зареєстрована у Грузії, а її власником є громадянин Грузії Дмитро Абесадзе. З дня заснування і дотепер у фірми не було власників та вигодонабувачів громадян України. ТОВ “Ушба Дистиллері” ніколи не співпрацювало з компанією “Родник и К”, яка фігурує у справі, про що свідчить банківська виписка.

GlobalSpirits за ліцензією випускала свою продукцію на грузинському підприємстві – для забезпечення представленості на експортних ринках у зв’язку із ускладненою логістикою з України та ситуацією на кордоні, повідомила адвокатка Аліна Давидова, яка представляє інтереси GlobalSpirits. Це поширена серед міжнародних компаній практика: компанія ліцензує сторонні майданчики для випуску своєї продукції. Так само на грузинському ринку виробляє свою продукцію.

Випускаючи на сторонніх майданчиках за ліцензією продукцію своїх брендів, компанія продовжує сплачувати податки в Україні. Крім того, за однією з ключових вимог ліцензії GlobalSpirits для виробництва не могли використовуватися комплектуючі з РФ, що зазначено на сайті флагманського бренду GlobalSpirits.

“На основі наявних договорів при виробництві українських брендів грузинською компанією використовувалася сировина, закуплена у українських спиртзаводів. Ми вже отримали відповідні документи про це і передали до суду. Тобто спирт для виробництва продукції закуповувався виключно в Україні, тому будь-які претензії щодо цієї частини абсолютно необґрунтовані”, – підкреслила адвокатка.

Також безглуздими журналісти називають підозри щодо співробітників компанії, які наразі захищають Україну: директор компанії Олег Пігулевський воює на передовій, очолює батальйон ЗСУ, а юрист Роман Хацаревич з першого дня війни пішов добровольцем на фронт, отримав поранення, контузію під Бахмутом, а в грудні 2022 зник безвісти.

“Ці люди – Герої України, і абсолютно нелюдські будь-які претензії на їхню адресу”, – зазначають у холдингу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *