Україну до НАТО запросять чи ні – Расмуссен висловився про саміт у липні

Російський диктатор Володимир Путін може позбутися стимулу продовжувати війну проти України, якщо нашу країну офіційно запросять до Північноатлантичного альянсу, але це буде “суперечливе рішення”.

Таку думку, як повідомляє Укрінформ, висловив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Читайте: “Гарна справа”: Столтенберг готовий запросити Україну до НАТО

Я не приховуватиму: на мою думку, запрошення має бути надане Україні вже на саміті НАТО в липні. Я знаю: це буде суперечливе і безпрецедентне рішення, якщо ми запросимо до НАТО країну, яка вже перебуває у стані війні“, – сказав Расмуссен.

Він зазначив, що супротивники цього наведуть аргумент, що поки триває війна, НАТО не може надати запрошення приєднатися до Альянсу. Утім, на його думку, якраз це посилюватиме наміри Москви продовжувати військові дії.

Це де-факто дає Путіну право вето, і, вочевидь, це неприйнятно. Ось чому я вважаю, що ми маємо надати запрошення і продемонструвати, що ми щирі, коли кажемо, що Україна приєднається до Альянсу, і скаже Путіну: тобі цьому не запобігти, ми не дозволимо тобі перемогти у цій війні, Україна є невідʼємною частиною НАТО“, – пояснив політик.

Читайте: ЗСУ увійшли в топ-5 найпотужніших армій Європи: рейтинг

Водночас Расмуссен зауважив, що Захід не може дозволити досягти Путіну хоч якогось успіху в Україні, оскільки це буде яскравим сигналом решті світу. “Якщо Путін може забрати Крим, тоді я можу забрати Тайвань. Це факт“, – аргументував він.

Колишній генсек НАТО додав, що створена Міжнародна робоча група з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України, якраз займеться тим, як саме використати запрошення України для зупинення війни. “Щоб ми могли сказати: запрошення торує шлях до миру“, – резюмував Расмуссен.

Раніше ми розповідали про розширення Північноатлантичного Альянсу.

  • Вас може зацікавити:

Стоятиме “до останнього”: Фіцо не допустить членства України в НАТО

США не допоможуть Європі у разі нападу: Трамп пригрозив виходом з НАТО

Росія готується до нападу на НАТО? Що говорять у Німеччині та оточенні Путіна

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *