Постачальник китайських труб блокує тендери Укргазвидобування

Компанія Vorex, яка постачає сталеві труби виробників з Китаю, подала до Антимонопольного комітету України скаргу на державну компанію “Укргазвидобування” стосовно умов проведення 4 тендерів на закупівлю сталевих труб для видобутку газу на загальну суму 1,4 млрд грн. Таким чином, проведення усіх 4 тендерів аукціонів, початок яких було заплановано на 30 січня, було заблоковане.

Про це сказано в рішеннях АМКУ, що опубліковані на сторінках тендерів на сайті Prozorro, пише Telegraf.

Усі чотири аукціони були оголошені 18 січня 2024, кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 29 січня. Однак саме цього дня АМКУ вирішив прийняти скаргу посередника до розгляду, у якій постачальник труб з Китаю вимагає від “Укргазвидобування” збільшити строки постачання продукції з 90-120 днів до мінімум 180 днів, а в ідеалі – до 240 днів.

Заявник скаржиться, що “не матиме можливості виконати умови тендерної документації в цій частині, та здійснити поставку товару з Китаю протягом 90-120 днів з моменту укладання договору”. Як зазначають у “Телеграфі”, аналогічна продукція виробляється в странах Європи та Українї, а не тільки у КНР, тому УГВ може отримати також звідти трубну продукцію.

“Укргазвидобування”, відповідаючи на скаргу Vorex, повідомляє АМКУ, що потреба до закупівлі труб на 2024 розрахована відповідно до планів буріння на 2024 та поставкою за діючими договорами.

“Зазначаючи строк поставки 90 днів УГВ виходить виключно з виробничих потреб товариства, а саме: забезпечення безперебійності виробничого процесу та попередження простою бурових верстатів, що безпосередньо впливає на видобуток природнього газу, який забезпечує енергонезалежність нашої країни”, — сказано в документі.

Як зазначає УГВ, держкомпанія самостійно визначає строки згідно законів України: “замовник самостійно зазначає в тендерній документації строки поставки товарів”. “Укргазвидобування” зауважило, що Vorex “старається ввести в оману на користь власних інтересів, оскільки у процедурах закупівлі з термінами поставки 60-90-120 календарних днів, оголошених за період 2023, прийняло участь в середньому 2-3 учасника, у тому числі компанія Vorex”.

УГВ повідомило АМКУ, що 17 листопада 2023 рамках в рамках підготовки січневих тендерів запустило моніторинг ринку з детальним описом умов закупівлі, в тому числі термінів поставки, аби отримати інформацію від потенційних постачальників товару, у тому числі і від Vorex.

“Компанія Vorex проігнорувала запит УГВ та не надала свою пропозицію із зазначенням умов, на яких вона готова прийняти участь у даній закупівлі”, — констатує державна компанія.

УГВ повідомило АМКУ, що минулоріч Vorex прийняла участь у 4 тендерах з термінами поставки від 60 до 120 календарних днів, тобто посередник тоді погоджувався зі стислими строками.

“Вважаємо, що скарга VOREX LLC є безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню”, — підкреслюється у відповіді “Укргазвидобування”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *