Вступ України до НАТО – Столтенберг готовий до розширення Альянсу за рахунок України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на “певному етапі” готовий запропонувати Україні стати повноцінним членом Альянсу.

Про це він заявив в етері Fox News.

Зокрема, генсек НАТО обговорив із журналістами можливу конфронтацію між Росією та Альянсом у випадку, якщо блок просуватиме повноцінне членство України. Столтенберг нагадав, що НАТО створювався, щоб запобігти масштабній війні.

Читайте також: Країна НАТО надаватиме 3000 боєприпасів Україні щомісяця

У цьому контексті він нагадав випадок з Норвегією, яка також вступила до НАТО. У ті часи Радянський Союз називав провокацією розширення Альянсу за рахунок північної країни.

Це не було провокацією, це право кожної суверенної нації обирати власний шлях. Це право є у Норвегії, воно є у Швеції і Фінляндії, а також в України”, – наголосив Столтенберг та додав, що важливо зробити усе можливе, аби Володимир Путін не досяг бажаного в Україні, бо це стане певним сигналом для інших авторитарних держав.

Генсек Альянсу зазначив, що готовий на “певному етапі” запропонувати Україні стати повноцінним членом Альянсу. Однак у цьому контексті Столтенберг не уточнив терміни можливого вступу Києва до блоку. За його словами, США мають й надалі підтримувати українців, оскільки це призводить до зменшення воєнного потенціалу Росії.

Тому це гарна справа для нас, для США, підтримати Україну, а також на певному етапі запросити їх стати повноцінним членом Альянсу”, – резюмував Столтенберг, коментуючи перспективи вступу України до НАТО.

Раніше ми розповідали про розширення Північноатлантичного Альянсу.

Вас може зацікавити:

Стоятиме “до останнього”: Фіцо не допустить членства України в НАТО

США не допоможуть Європі у разі нападу: Трамп пригрозив виходом з НАТО

Росія готується до нападу на НАТО? Що говорять у Німеччині та оточенні Путіна

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *