Зеленський 16 січня виступив на форумі у Давосі – ключові тези

16 січня у швейцарському Давосі глава української держави Володимир Зеленський виступив на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) з особливим зверненням.

Його виступ транслював Офіс Президента.

Читайте також: Саміт миру, допомога Україні і не тільки: головні підсумки візиту Зеленського в Швейцарію

Ключові тези звернення

Насамперед президент наголосив, звертаючись до учасників ВЕФ, що президент РФ Володимир Путін вкрав в українських громадян щонайменше 13 років миру, натомість дав біль та кризи. З огляду на це, закликав до консолідації у прагненні цілковито зупинити чинну політику російського президента та військової стратегії щодо України.

“Треба покінчити із Путіним і його військовою стратегією зараз, увесь вільний світ має бути непохитним у діях проти Путіна”, – наголосив Зеленський.

Він висловив переконання, що подібні режими здатні існувати, доки ведуть війни. Водночас, дедалі очевиднішими стають можливі напрямки та часові рамки нової агресії Кремля поза межами української держави, тому необхідно готуватися до гідної відсічі.

“Світ постійно говорить “не треба ескалації”, а гідною відповіддю могли би просто провчити їх”, – зазначив він, зауваживши, що життя багатьох досвічених воїнів втрачені саме через фразу “не треба ескалації”.

Тим часом українці довели, що можуть вражати ворожі російські літаки, які до цього ніхто не збивав.

Також глава держава заявив, що запроваджених санкційних обмежень проти Росії через її агресію не працюють, адже вона надалі продовжує виробляти ракети для подальших обстрілів українських міст.

“Санкції не блокують можливості Росії виробляти ракети”, – повідомив він, наголосивши, що те що атомна сфера РФ досі не під санкціями говорить про слабкість Заходу.

Окрім того, закликав передати заблоковані фінанси Росії на відновлення зруйнованих міст України.

“Кошти Росії мають бути спрямовані на відбудову України”, – закликав президент.

Він зауважив, що заморожений конфлікт рано чи пізно здатен спалахнути знову, а кожне зменшення тиску на агресора продовжує війну. Водночас, він висловив сподівання, що в Україні настане справедливий мир.

“Війна закінчиться справедливим та стабільним миром. Наші команди вже почали роботу над глобальним самітом миру”,
– додав у зверненні Володимир Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський розповів про те, що всі прогнози щодо термінів тривалості війни в Україні є лише думками.

  • Вас також може зацікавити:

Україну готують до переговорів: хто може стати гарантами миру і як доведеться домовлятися

Відмова від територій: Україна відреагувала на сценарій війни від представника НАТО

Досить моральної допомоги: що мають зробити Штати, щоб зупинити Росію

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *