Байден пішов на компроміс: чи будуть грошіСюжет

Байден пішов на компроміс: чи будуть гроші

Фото: Getty Images
Президент США Джо Байден

Президент США погодився на вимогу республіканців щодо імміграційної політики, щоб забезпечити допомогу Україні.

Президент США Джо Байден погодився піти на імміграційну угоду з Республіканською партією, щоб забезпечити фінансування Збройних сил України. Про це повідомила газета The Wall Street Journal у четвер, 18 січня.

Зокрема договір обмежить можливість мігрантів просити притулку в США на південному кордоні в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю. Як зазначає видання, така поступка лівостороннього Байдена щодо імміграції стала переломом у його довгій політичній кар’єрі.

Важливі перемовини і позитивні сигнали

За інформацією Голосу Америки, спікер Палати представників Майкл Джонсон та інші республіканці змогли вмовити Байдена піти на поступки під час вчорашньої зустрічі віч-на-віч. Хоча зустріч організував Білий дім.

Після цих перемовин лідери Конгресу у розмові з журналістами висловили оптимізм щодо шансів схвалити допомогу Києву. Пізніше лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл анонсував, що Сенат розгляне пакет щодо допомоги Україні та посилення безпеки на кордоні вже наступного тижня.

Демократи контролюють більшість в Сенаті і є неофіційна інформація, що вони мають необхідних 60 голосів для голосування щодо виділення допомоги Україні.

“Вперше я відчуваю оптимізм. Вперше я гадаю, що шанси досягнути цього в Сенаті перевищують ризик цього не зробити”, – сказав журналістам лідер більшості Чак Шумер.

За його словами, переговори щодо пакету безпеки кордону досягли прогресу за останні тижні, і Шумер “сподівається, що справи рухаються в правильному напрямку”.

Водночас Макконнелл висловив невпевненість щодо долі пакета саме в Палаті представників, де більшість за республіканцями, і яка також має затвердити домовленість.

Порція песимізму

Та й сам спікер Палати представників Майкл Джонсон змусив журналістів сумніватись в тому, що фінансування буде затверджено швидко. Він критично оцінює перемовини в Сенаті, оскільки республіканці вимагають досить суворої імміграційної політики, ніж ту, яку готові підтримати демократи.

“Останній ультиматум пана Джонсона поставив під сумнів перспективи схвалення Конгресом прохання пана Байдена про надання десятків мільярдів доларів екстреної допомоги у сфері безпеки, щоб допомогти Україні боротися з Росією”, – йдеться в статті The New York Times.

Як зазначає видання, картину ускладнюють глибокі розбіжності серед республіканців щодо питання кордону. Провідні представники цієї партії в Сенаті готові йти на компроміс щодо імміграційної угоди, адже вважають що партія за останні роки домоглася й так серйозних поступок у політиці кордону від демократів.

Інша частина республіканців наполягає обмежити права умовно-дострокового звільнення, за яким деяким мігрантам, які нелегально в’їхали до Сполучених Штатів, дозволяється залишатися в країні та працювати, доки їхні справи не будуть розглянуті в імміграційному суді. Адміністрація Байдена дала зрозуміти, що не бажає ліквідувати це право для нелегалів, тому частина республіканців через цей пункт вирішила не підтримувати допомогу Україні та Ізраїлю.

“Якщо ми не вирішимо умовно-дострокове звільнення, угоди не буде”, – заявив журналістам у середу сенатор Ліндсі Грем, республіканець від Південної Кароліни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *