Китай нарощує ядерні потужності – дослідження

Китай нарощує ядерні потужності - дослідження

Китайська балістична ракета DF-41

За останні п’ять років Китайська Народна Республіка значно розширила свою поточну програму ядерної модернізації.

Китай має у своєму арсеналі 500 ядерних боєголовок, ще більше у виробництві. Про це йдеться у дослідженні американських вчених-атомників.
 
Зазначається, що за останні п’ять років Китай значно розширив свою поточну програму ядерної модернізації, розгорнувши більше типів і більшу кількість ядерних боєзарядів, ніж будь-коли раніше.
 
“За нашими оцінками, Китай зараз володіє приблизно 500 ядерними боєголовками, і ще більше перебуває у виробництві для озброєння майбутніх систем доставки. Наразі вважається, що Китай має один із ядерних арсеналів, що найшвидше зростає, серед дев’яти ядерних держав”, – ідеться в дослідженні Китайська ядерна зброя, 2024 року.
 
Китай виробив приблизно 440 ядерних боєголовок для доставки балістичними ракетами наземного й морського базування і бомбардувальниками. Ще близько 60 боєголовок, ймовірно, було виготовлено. Крім того, ще більше перебуває у процесі виробництва для оснащення ракет різного типу базування та бомбардувальників.
 
Наразі КНР має 216 ракет середнього радіуса дії, 134 міжконтинентальних балістичних ракет, 72 балістичні ракети на підводних човнах і 20 стратегічних бомбардувальників, які здатні нести загалом 438 ядерних боєприпасів.

Раніше повідомлялося, що Росія, Китай та США модернізують та розширюють свої ядерні полігони. Сполучені Штати розроблятимуть сучасний варіант ядерної гравітаційної бомби B61-13.

У США змоделювали ядерний удар по РФ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *