Удари по хуситах: 10 країн зробили спільну заяву

Удари по хуситах: 10 країн зробили спільну заяву

Фото: CENTCOM
Винищувачі США і Британії завдали ударів по Ємену

Уряди Данії, Німеччини, Нової Зеландії та Південної Кореї додали себе до заяви після ударів за участю військових сил Великобританії та США за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів.

Десять країн у ніч проти п’ятниці, 12 січня, виступили із заявою, в якій описали удари як “колективну самооборону”. Шість країн, які беруть участь у сьогоднішніх військових діях в Ємені, разом із чотирма їхніми союзниками оприлюднили спільну заяву повідомляє видання Sky news.

Так, уряди Данії, Німеччини, Нової Зеландії та Південної Кореї додали себе до заяви після ударів за участю військових сил Великобританії та США за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів.

У заяві йдеться, що вибухи були здійснені “відповідно до невід’ємного права на індивідуальну та колективну самооборону, що відповідає Статуту ООН”.

Автори заяви нагадали рішення Ради Безпеки ООН від 1 грудня та 10 січня із засудженням напади хуситів на торговельні та комерційні судна.

“У відповідь на продовження незаконних, небезпечних і дестабілізуючих нападів хуситів на судна, включно з комерційними судами, що проходять через Червоне море, збройні сили Сполучених Штатів і Сполученого Королівства за підтримки Нідерландів, Канади, Бахрейну та Австралії здійснили спільні удари відповідно до невід’ємного права на індивідуальну та колективну самооборону, що відповідає Статуту ООН, по ряду цілей у районах Ємену, контрольованих хуситами”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що високоточні удари мали на меті порушити та погіршити можливості, які використовують хусити, щоб загрожувати світовій торгівлі та життю міжнародних моряків в одному з найбільш критичних водних шляхів світу.

“Сьогоднішня акція продемонструвала спільну відданість свободі судноплавства, міжнародній торгівлі та захисту життя моряків від незаконних і невиправданих нападів.

Нагадаємо, цієї ночі США і Британія завдали ударів по хуситах. Вибухи прогриміли у низці міст Ємену. Пізніше президент США Джо Байден виступив із заявою з цього приводу. Також прем’єр Британії Ріші Сунак підтвердив, що військово-повітряні сили Британії завдали цілеспрямованих ударів по військових об’єктах.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *