Захоплений коло берегів Оману танкер попрямував у бік Ірану – ЗМІ

Захоплений коло берегів Оману танкер попрямував у бік Ірану - ЗМІ

Фото: Al Jazeera
Кілька людей зійшли на борт танкер St. Nicholas

Танкер, яким володіє грецька судноплавна компанія Empire Navigation, перевозив іракську нафту.

Танкер St. Nicholas, на борт якого у четвер, 11 січня, проникли люди у військовій формі, змінив курс неподалік берегів Оману і попрямував у бік порту Джаск в Ірані. Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на дані компанії Ambrey.

Кілька людей зійшли на борт судна, коли воно знаходилося приблизно за 90 км від порту Оману Сухар в Оманській затоці. Після цього зв’язок з танкером було втрачено.

Танкер, яким володіє грецька судноплавна компанія Empire Navigation, перевозив іракську нафту і прямував маршрутом з Басри до Туреччини через Суецький канал. Судно зафрахтувала турецька компанія Tupras.

Танкер раніше звався Suez Rajan. За версією США, перевозив іранську нафту в порушення американських санкцій.

Суперечку між американським Мін’юстом і компанією-власником вдалося залагодити у 2023 році, відвантаживши США 1 млн барелів іранської нафти, яку конфіскували.

У відповідь на перехоплення Suez Rajan Іран захоплював танкер, який віз нафту з Кувейту для американської енергетичної компанії Chevron.

Зазначимо, транспортні компанії почали перенаправляти судна з близькосхідного регіону на тлі частіших атак у Червоному морі та Аденській затоці. 

Французький фрегат збив у Червоному морі два дрони хуситів

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *