Ріші Сунак в Києві – яку допомогу надасть Британія і що підпишуть лідери країн

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час візиту до Києва планує оголосити про новий пакет військової допомоги та підписати з президентом Володимиром Зеленським “історичну угоду” про співпрацю у сфері безпеки.

Про це повідомляє пресслужба британського уряду.

Читайте також: Є одне “але”: як F-16 вплинуть на хід війни і яку проблему потрібно вирішити

Зазначається, що ця угода має стати втіленням домовленостей України з країнами “Великої сімки” щодо двосторонніх гарантій безпеки для України.

Велика Британія є першою країною, яка уклала остаточну угоду. Символічна угода має стати першим кроком у розвитку непохитного столітнього партнерства між Україною та Великою Британією“, – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що угода про безпекову співпрацю формалізує спектр підтримки, яку надає Україні Лондон, в тому числі щодо передачі розвідувальних даних, кібербезпеки, медичного та військового навчання і співробітництва в оборонній індустрії.

Прем’єр також підтвердив, що Сполучене Королівство надасть 2,5 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги Україні в 2024-2025 роках, що на 200 мільйонів фунтів стерлінгів більше, ніж у попередні два роки. Фінансування допоможе залучити найкращі військові знання та оборонну продукцію Сполученого Королівства для забезпечення перемоги України на полі бою, включно з такими критичними напрямками, як ракети великої дальності, протиповітряна оборона, артилерійські боєприпаси та безпека на морі“, – вказано у повідомленні.

Також зазначено, що щонайменше 200 мільйонів будуть витрачені на швидкі закупівлі та виробництво тисяч безпілотників для України, в тому числі розвідувальні, ударні та морські дрони. Лондон анонсує, що це буде “найбільшим постачанням дронів” Україні від країни-партнера

Раніше “Апостроф” повідомляв, що Німеччина передала нову партію допомоги Україні.

  • Вас також може зацікавити:

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні 2024 року: озвучено суму

Заручники інтриг: коли США виділять гроші Україні

Україна отримає допомогу від США на 425 млн доларів: що увійшло до нового пакету

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *