€50 млрд Україні: ЗМІ дізналися про умову Угорщини

€50 млрд Україні: ЗМІ дізналися про умову Угорщини

Фото: Getty Images
Віктор Орбан може зняти вето на допомогу Україні

Угорщина сформулювала цю пропозицію під час зустрічі 27 бюджетних експертів ЄС у минулу п’ятницю, стверджують джерела.

Угорщина може зняти своє вето на пакет допомоги від Євросоюзу для України в розмірі 50 млрд євро, якщо фінансування буде переглядатися щороку. Про це повідомляє Politico у вівторок, 9 січня.

За словами трьох європейських дипломатів, Будапешт заявив, що може зняти своє вето за умови, що Європейська рада затвердить голосування за виділення коштів на щорічній основі.

На практиці це дало б угорському прем’єру Віктору Орбану повноваження блокувати фінансування ЄС для України щороку, або домогтися поступок від Брюсселя за відмову від його права вето, зазначає видання.

Стверджується, що Угорщина сформулювала цю пропозицію під час зустрічі 27 бюджетних експертів ЄС у минулу п’ятницю і направила відповідний документ до Ради ЄС, де зараз головує Бельгія.

За словами дипломата, знайомого з ходом переговорів, згідно з угорською пропозицією, ЄС щороку надаватиме Україні 12,5 млрд євро у вигляді грантів і кредитів, що за чотири роки складе запропоновані Єврокомісією 50 млрд євро.

Деякі дипломати ЄС скептично ставляться до цієї пропозиції попри зміну риторики Угорщини, яка раніше виступала категорично проти виділення коштів Україні у будь-якому вигляді. Вони вказують, що угорська пропозиція не забезпечить передбачуваності для України.

“Семирічний бюджет ЄС – це багаторічна структура, ми не можемо робити це (погоджувати. – Ред.) з року в рік”, – сказав один із дипломатів.

Як відомо, у грудні Угорщина наклала вето на “мегапакет”, який включав допомогу Україні, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони.

Пізніше Віктор Орбан назвав умову для розблокування 50 млрд євро для України –  виплата усіх коштів, заморожених для Будапешта. Тим часом у ЄС все частіше лунають голоси за те, щоб позбавити Угорщину права голосу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *