Андрій Мотовиловець лобіює законопроект, що дасть заробляти російському олігарху

Заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець просуває на друге читання проект закону 9573, який дозволить передати частину надходжень від портових зборів АМПУ приватним компаніям. Зокрема, йдеться про структури групи компаній “ТІС” у порту “Південний”, що перебувають у власності російського підстанкційного олігарха Олексія Федоричева і розшукуваного правоохоронцями України олігарха Костянтина Жеваго.

Про це йдеться в блозі політолога Мар’яна Ощановського на сайті “Цензор”.

“Ціна питання – 50 млн євро та кримінальна справа, де фігурантом є екс-міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та його екс-заступник Володимир Шульмейстер. Документ лобіює колишній радник Пивоварського, а нині заступник голови фракції Слуга народу Андрій Мотовиловець”, – йдеться в матеріалі.

У 2016 НАБУ розпочало розслідування у кримінальному провадженні №22016000000000269, Пивоварського і Шульмейстера підозрювали у зловживанні владою на користь ТОВ “ТІС- Контейнерний термінал” (наразі ДП “ВОРЛД ТІС ПІВДЕННИЙ”) та ТОВ “ТІС- Руда”. Міністр та його заступник підготували і ухвалили наказ, за яким частину коштів від зборів відправляли вказаним компаніям, що призвело до збитків Адміністрації морських портів на майже 3 млн грн. “Бенефіціарами” отриманих коштів стали власники компаній, що мають контейнерні термінали в порту “Південному” – росіянин Олексій Федоричев, проти якого Україна запровадила санкції, підприємець Костянтин Жеваго, який перебуває в розшуку через схеми у банку “Фінанси і кредит”, а також компанія з ОАЕ DP World. Остання є партнером уряду РФ з розвитку Північного морського шляху, який має принести Росії понад 200 млрд доларів. Разом з Росатомом DP World заявили про створення спільного логістичного оператора.

Після появи провадження, Андрій Пивоварський та його прихильники розпочали кампанію “очищення репутації”. За словами блогера, Мотовиловець був не просто радником Пивоварського коли той був міністром, а ще й одним зі співавторів ініціативи про розподіл коштів АМПУ між державою і приватними фірмамии, тому проходить у справі, а в його помешканнях неодноразово відбувалися обшуки.

“Документ дозволить вивести з-під удару Пивоварського і Шульмейстера, адже фактично претензії НАБУ – за задумкою авторів законопроекту – втратять свій сенс, а діяння екс-міністра і його екс-заступника – нехай і через 7 років, але будуть по суті “декриміналізовані”, – пише блогер.

Попри те, що на профільному комітеті і підкомітетах неодноразово озвучувалися корупційні ризики документа, в тому числі під стенограму представниками НАБУ і НАЗК, ці заклики були проігноровані, а в супровідних документах до законопроекту на сайті парламенту не залишилось і натяку на такі висновки і листи.

“Зараз Андрій Мотовиловець намагається з мінімальними правками провести документ до другого читання. Якщо його так само “тихцем” буде ухвалено і в цілому, то президентові на підпис надійде дуже неприємна історія. Адже аби законопроект набув чинності, Володимир Зеленський матиме погодитися віддавати кошти платників податків підсанкційному росіянину та українському олігарху в розшуку”- додає автор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *