Розширення БРІКС: до блоку з Росією вступили ще п’ять країн

Розширення БРІКС: до блоку з Росією вступили ще п ять країн

Фото: Getty Images
Іран офіційно став членом БРІКС

Новими членами БРІКС офіційно стали Саудівська Аравія, Іран, Ефіопія, Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати.

Саудівська Аравія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет офіційно стали новими членами БРІКС. Про це повідомляє Bloomberg.
 
Тепер група складається з десяти країн. Спочатку в БРІКС були Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка. Вони запросили до себе шість інших держав, але одна з них відмовилася – Аргентина.
 
“Зростання БРІКС може означати зміну геополітичного ландшафту, хоча аналітики, як і раніше, не впевнені в тому, чи буде це розширення допомогою або перешкодою для членів БРІКС”, – йдеться в матеріалі Africanews.
 
Деякі експерти кажуть, що розбіжності всередині групи можуть послабити процес ухвалення рішень і силу БРІКС загалом. Однак члени БРІКС сподіваються, що розширення призведе до “більшого представництва економік, що розвиваються, і дасть шанс відійти від залежності від долара США”.

 До БРІКС приєдналися пʼять нових країн. Фото: Lucas Zhuang/Х

 
БРІКС – союз найбільших за площею й населенням країн, що розвиваються. У розширеному БРІКС сукупне населення становить близько 3,5 мільярдів осіб, а сукупна економіка оцінюється більш ніж у 28,5 трильйона доларів, або близько 28% світової економіки.

Організацію (співдружність держав) було засновано в червні 2006 року (як БРІК, BRIC), у рамках Петербурзького економічного форуму за участю міністрів економіки Бразилії, Росії, Індії, Китаю. Південна Африка приєдналася до БРІКС у 2011 році.

На серпень 2023 року понад 40 країн висловили зацікавленість у приєднанні до БРІКС, а 22 країни офіційно попросили їх прийняти.

1 січня 2024 року Росія прийняла естафету головування у БРІКС.

Нагадаємо, до складу БРІКС з 1 січня 2024 року мали увійти шість країн – Аргентина, Єгипет, Іран, ОАЕ, Саудівська Аравія та Ефіопія. Наприкінці грудня 2023 року новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей відкинув пропозицію вступити до БРІКС

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *