Естонія може видати Україні військовозобовʼязаних

Естонія може видати Україні військовозобовʼязаних

Фото: Unsplash
Естонія готова видавати українських біженців для мобілізації в Україні

Естонія готова укласти з Україною угоду, яка дозволить мобілізувати чоловіків, що перебувають за кордоном.

Естонія готова видавати Україні чоловіків мобілізаційного віку. Країна запропонувала укласти відповідну угоду. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс, передає ERR.
 
Посадовець допустив, що Естонія може допомогти Україні і видати чоловіків-українців, які перебувають у країні.
 
“Якщо це потрібно Україні, Естонія може зайнятися пошуком цієї людини та видачею її Україні. Загалом ми знаємо, де ці люди перебувають, чим займаються. Більшість ходить на роботу, має місце проживання в Естонії”, – сказав міністр.
 
Україна не подавала офіційного запиту, але, як зазначають в Естонії, МВС зверталося до українського посла і міністра внутрішніх справ України з проханням у разі потреби повідомити про біженців, які перебувають тут.
 
Крім того, Ляенеметс заявив, що найближчими днями запропонує письмову пропозицію про угоду між двома країнами.
 
Наразі в Естонії екстрадиція іноземця можлива лише в тому випадку, якщо особа притягнута до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що військовозобов’язаних українців, які живуть за кордоном, можуть призвати до армії. Мовляв, в Україні обговорюють такі сценарії.

Пізніше Міністерство оборони України уточнило заяву Умєрова. Відомство наголосило, що міністр закликав українців за кордоном приєднуватися до ЗСУ, але не мав на увазі юридичний тиск.

У Германії заявили, що не будуть примушувати українських біженців до військової служби у ЗСУ, депортуючи їх в Україну.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *