Байден схвалив санкції проти банків за допомогу РФ

Байден схвалив санкції проти банків за допомогу РФ

Фото: Getty Images
Джо Байден затвердив санкції проти іноземних банків

Указ американського лідера передбачає, що санкції можуть накладатись без попередження, оскільки існує ризик переховування активів.

Президент США Джо Байден підписав указ про санкції проти іноземних фінансових установ, які працюють в інтересах оборонно-промислового комплексу Росії. Про це повідомив Білий дім у п’ятницю, 22 грудня.

Документ передбачає, що міністр фінансів США після консультацій із державним секретарем і міністром торгівлі може накладати на іноземну фінансову установу санкції, якщо вона допомогла з платежем особі, пов’язаній із технологічним чи оборонним сектором РФ.

Інша підстава запровадження санкцій – надання “будь-якої послуги, пов’язаної з військово-промисловою базою Росії, зокрема продаж, постачання або передання… будь-якого товару або класу товарів”.

Під “іноземними фінансовими установами” маються на увазі будь-які установи, що надають фінансові послуги – від банків до пенсійних фондів чи операторів платіжних систем, а також їхні дочірні компанії.

Також указ Байдена передбачає, що такі санкції можуть накладатись без попередження, оскільки в іншому випадку існує ризик переховування активів, що підлягають обмеженням.

Документ також передбачає запровадження обмежень на російські діаманти шляхом правки іншого указу стосовно санкцій проти Росії, як це було домовлено лідерами країн G7 раніше цього місяця.

У адміністрації Джо Байдена очікують, що загроза нових санкцій спонукатиме американські та європейські фінансові компанії чинити тиск на банки в інших країнах, щоб ті уникали російських контрабандних схем.

Раніше на поточному тижні США посили санкції проти оборудок з нафтою Росії. Вони спрямовані на недопущення обходу “стелі цін” на морське транспортування нафти з РФ і посилення контролю за такими діями.

Санкції США зупинили постачання газу з нового проєкту Росії – ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *