Представники перевізника Бастур звинуватили конкурентів і УСР в тиску

У Запоріжжі перевізники висловлюють незгоду з діями правоохоронці: підприємці та правозахисники вважають, що за сумнівним кримінальними провадженнями стоїть один з місцевих бізнесменів з сумнівною репутацією Кагітін.

На думку адвоката власника компанії Бастур Максима Калініченко, спочатку перешкоджання здійснювалось на рівні водіїв перевізників Профтаксі-1, вони нібито блокували мікроавтобуси Бастур на трасі та забирали їх пасажирів, хоча самі офіційно не мали права працювати на цих маршрутах. Згодом водії Профтаксі-1 перейшли до погроз, йдеться в матеріалі “Коментарів” з посиланням на адвоката.

Фото: Засновник компанії Бастур Дмитро Довбиш

“Власник Профтаксі Василь Кагітін звернувся до правоохоронних органів аби нейтралізувати конкурента. Звісно всі домовленості були негласними, Кагітін просто “профінансував” кримінальне провадження проти Довбиша у Головному управлінні Національної поліції в Запорізькій області. Про що ми вже повідомили компетентні органи”, — заявив адвокат Максим Калініченко.

За його словами, до кримінального провадження з’явилися запитання ще в серпні 2023 року: “У витягу з ЄРДР, дзеркально відображені всі обставини останнього часу: “Група осіб вчиняють умисні дії, які спрямовані на протидію господарській законній діяльності одного із підприємств, погрожуючи насильством над працівниками підприємства, пошкодженням та знищення майна підприємства за відсутності ознак вимагання. Тобто фактично керівника Бастур та його співробітників звинувачують у тому, від чого вони постраждали. Це надцинічно”, — зазначив адвокат.

Він додав, що наразі відносно Дмитра Довбиша та ще кількох співробітників обрані запобіжні заходи. У правоохоронців є питання і до інших водіїв.

Максим Калініченко зауважив, що нещодавно один з автобусів під час чергового рейсу нібито зупинили працівники УСР та без жодних пояснень заборонили проїзд до м. Оріхів. Пасажири вимушені були решту шляху йти пішки. Подібна практика стала регулярною, каже адвокат, і компанія була вимушена змінити маршрут.

Адвокат називає такі дії співробітників УСР такими, що суперечать чинному законодавству. Також Максима Калініченка обурює відсутність належної реакції з боку керівництва підрозділу: “За такі дії передбачена відповідальність як мінімум 3 ст. Кримінального кодексу: 206, 362 та 373”.

Представники компанії наголошують, що Бастур працює виключно в рамках законодавства, і висловлюють сподівання, що на ситуацію відреагує місцева влада і правоохоронні органи.

Нагадаємо, компанія Бастур, заснована Дмитром Довбишем працювала у Запоріжжі навіть у найгарячіші періоди – її автівки вивозили людей з-під обстрілів та доправляли військових до передової. У той час, коли багато хто з конкурентів полишив ринок, шукаючи можливості релокації закордон,Довбиш вступив до лав тероборони та об’єднав колектив, спрямувавши зусилля на допомогу ЗСУ та постраждалим від воєнної агресії. За його ініціативи на початку березня 2022 Бастур відкрив декілька евакуаційних рейсів із Запоріжжя до Львова. Водночас військових до позицій весь цей час компанія доправляла безкоштовно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *