Доля США в разі перемоги Росії: прогноз аналітиківСюжет

Доля США в разі перемоги Росії: прогноз аналітиків

Фото: Getty Images
Солдати армії США на військовому параді на День Збройних сил у Вільнюсі 25 листопада

США “мають набагато вищу ставку” у війні Росії проти України, ніж “думає більшість людей”, вважають в ISW.

Оскільки військова допомога Сполучених Штатів Україні застрягла в Конгресі, а Київ екстрено потребує додаткової допомоги, аналітичний центр з Вашингтону Інститут вивчення війни б’є на сполох. Експерти ISW 14 грудня випустили спеціальній матеріал під назвою Висока ціна втрати України. Про що вони попереджують – далі в сюжеті.

Високі ставки

Перемога Росії означала б не просто кінець України, вважають аналітики ISW. За їхніми словами, це дало б Китаю зелене світло застосувати свою владу над ослабленими США і коштувало б американським платникам податків “астрономічних” сум для оплати збільшених витрат на оборону.

Інститут попереджає, що якщо Росія переможе, Сполучені Штати будуть змушені перекинути американські війська та ще більше авіації до Східної Європи, розтягнувши США настільки, що може дозволити Китаю претендувати на Тайвань. Який в таких умовах точно захоче розширити свою територію та вплив.

Аналітики в свої оцінках стверджують, що США “мають набагато вищу ставку” у жорстокій, майже дворічній війні президента Росії Володимира Путіна з Україною, “ніж думає більшість людей”.

Що буде без допомоги Вашингтону

Експерти нагадують, що республіканці в Конгресі США зараз блокують нову допомогу Україні, а президент Джо Байден звинувачує їх у тому, що фінансування залишається “заручником” у спробі “просування крайньої республіканської партійної програми” щодо кордону США та Мексики.

При цьому деякі республіканці кажуть, що хочуть жорсткішої імміграційної політики та збільшення фінансування безпеки кордонів в обмін на допомогу Україні, а інші праві законодавці взагалі виключають надання Києву додаткових грошей.

В Інституті на це відповідають, що якщо допомога Заходу Києву раптово буде припинена,  як погрожують зараз республіканці в Конгресі, то це “швидше за все, рано чи пізно призведе до краху здатності України стримувати російську армію,” і зрештою дозволити Путіну захопити країну.

Допомагати Україні утримувати лінію проти російських військ через військову допомогу Заходу було б “набагато вигідніше та дешевше” для США, ніж якби Київ програв війну, вважають військові експерти.

“Розтягнення” США

“Такий результат приведе розбиту, але тріумфальну російську армію прямо до кордону НАТО від Чорного моря до Північного Льодовитого океану”, – говориться в публікації.

Це означатиме, що США будуть змушені розгорнути “значну частину” своїх сухопутних сил в Східній Європі для “стримування та захисту від нової російської загрози після їхньої перемоги”, додають ISW. Крім того, США повинні будуть розмістити велику кількість винищувачів у Європі, оскільки РФ захоче перемістити протиповітряну оборону безпосередньо до кордону НАТО.

“Переміщення та обслуговування цих літаків по суті є дорогим, але проблеми з їх швидким виробництвом, ймовірно, змусять Сполучені Штати зробити жахливий вибір між утриманням достатньої кількості в Азії для захисту Тайваню та інших його азіатських союзників або можливим нападом Росії на союзників по НАТО” – вважають в ISW.

І взагалі це підірве здатність Америки захищати Тайвань.

“Вимога направити в Європу значний парк літаків-невидимок може серйозно погіршити здатність Америки ефективно реагувати на китайську агресію проти Тайваню, оскільки всі сценарії Тайваню значною мірою покладаються на ті самі винищувачі, які знадобляться для захисту Європи”, – вважають експерти.

Аналітичний центр також додає: “Вартість цих оборонних заходів буде астрономічною і, ймовірно, супроводжуватиметься періодом дуже високого ризику, коли сили США не будуть належним чином підготовлені або взагалі готові впоратися з Росією чи Китаєм, не кажучи вже про обидва сценарії разом”.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *