У Білому домі не обіцяють тривалу підтримку Києва

У Білому домі не обіцяють тривалу підтримку Києва

Фото: Getty Images
Координатор Ради нацбезпеки США Джона Кірбі

Білий Дім готовий до переговорів із республіканцями для продовження фінансування потреб України.

Сполучені Штати Америки мають можливість надавати Україні допомогу протягом найближчих кількох тижнів. Але Білий дім не може дати гарантії на продовження військових поставок Києву. Про це у четвер, 7 грудня, заявив Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

За словами Кірбі, у Білому домі глибоко занепокоєні наданням допомоги Україні в галузі безпеки у майбутньому. Він же пояснив, що причина складної ситуації – у політичній “кухні” Сполучених Штатів.

“У Білому домі не можуть дати гарантії щодо допомоги Україні, оскільки це все вирішується у Конгресі”, – сказав він. 

Кірбі акцентував, що у України є сильна двопартійна підтримка у Конгресі США, проте є “невелика кількість республіканців, які хочуть тримати всіх у заручниках через доволі екстремальну прикордонну політику”.

Він також повідомив, що Білий Дім готовий до переговорів із республіканцями для продовження фінансування України.

“Президент висловився, що ми готові вести перемовини щодо цього сумлінно, він вірить, що має бути змінена імміграційна політика, а також змінені ресурси, і він готовий вести цю розмову.”, – сказав Кірбі.

У свою чергу, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, яка також була присутня на брифінгу, назвала “приголомшливим” те, що Сполучені Штати дійшли до моменту, що “республіканці у Конгресі готові зробити Путіну найбільший подарунок на який він міг би сподіватися”.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, США переносять на першу половину 2024 року передачу Україні першої великої партії реактивних бомб малого діаметра наземного базування (GLSDB), адаптованих для завдання ударів на дальність близько 160 км.

Також повідомлялося, що США ведуть перемовини щодо купівлі 75 000 артилерійських снарядів із запасів Збройних сил Греції в рамках зусиль із поповнення боєприпасів України для протистояння РФ.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *