Допомога Україні: спікер Палати представників США поставив ультиматум

Допомога Україні: спікер Палати представників США поставив ультиматум

Фото: Getty Images
Спікер Палати представників США Майк Джонсон

Майк Джонсон не підтримуватиме подальшу військову допомогу Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити охорону кордону.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон погрожує відмовитись від підтримки нового фінансування допомоги Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів. Про це йдеться в його листі до директора Офісу менеджменту та бюджету США Шаланди Янг.
 
“Додаткове фінансування України залежить від прийняття змін у законах про безпеку кордонів нашої країни”, – заявив Джонсон.

У листі спікер називає відкриті кордони США “немислимою та неприйнятною катастрофою”. Чиновник хоче “негайного припинення такого божевілля”.
 
“Адміністрація Байдена ігнорує реальність, воліючи натомість займатися політичною позерством, замість того, щоб взаємодіяти з республіканцями в Конгресі та обговорювати логічні реформи. Ми готові і хочемо працювати з адміністрацією над надійним пакетом заходів з охорони кордонів, який захистить інтереси американського народу”, – додав Джонсон.
 
Спікер не уточнює, яких саме заходів щодо захисту кордону хоче досягти, але згадує закон про безпеку кордонів. Документ передбачає будівництво стіни на кордоні з Мексикою та обмеження можливості прохачів притулку залишатися у США. Це пропозиції, проти яких виступають демократи та адміністрація президента Джо Байдена.
 
Нагадаємо, ще у жовтні президент США Джо Байден запросив у Конгресу виділити понад 100 мільярдів доларів. У пакеті було передбачено фінансування допомоги Україні на понад 60 млрд доларів та фінансування допомоги Ізраїлю.
 
Джонсон виступив проти того, щоб поєднувати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет. Він вніс на розгляд Палати представників законопроєкт з окремими грошима для Ізраїлю, його підтримали. Але у Сенаті відмовилися навіть від розгляду ініціативи. Там підтримують пропозицію Байдена.
 
Напередодні, 4 грудня, радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що якщо нового фінансування від Конгресу не буде, США не зможуть передавати зброю Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *