Програш суду Укрнафтою щодо Сахалінського родовища в інтересах Злочевського

Епопея зі скасуванням через суд ліцензії державної компанії “Укрнафтобуріння” на видобуток газу на Сахалінському родовищі нагадує театр абсурду або продуману комбінацію.

Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови Комітету ПЕК Верховної Ради Олексій Кучеренко.

“Задумайтеся: “націоналізувати” компанію “Укрнафтабуріння”, яка видобувала там до 1 млрд кубів газу, віддати її в повне управління повністю державної “Укрнафти” з дуже мутною системою управління з боку держави, заявити про ефективне управління цим активом і… програти суд по ліцензії – щоби що?!”, — запитує парламентар.

Нардеп назвав можливу причину цієї “надзвичайної події”: “Можливо керівник “Укрнафти” навіть до кінця не зрозумів, що відбувається – “в темну”, так би мовити. Через зупинку видобутку газу на крупному Сахалінському родовищі Україна недорахується 1 млрд кубів блакитного палива. А за газовою диверсією проти України стоїть ексміністр і магнат часів Януковича Микола Злочевський”.

“Схоже пан Злочевський не лише відкупився від кримінальної відповідальності, але й налагодив нові бізнесові зв’язки з представниками влади, що дозволять йому не тільки компенсувати вимушені витрати на нещодавню угоду з НАБУ, але й заробити нові величезні статки через нову корупційну схему… Після скасування “Укрнафтобуріння” судом ліцензії на видобуток, законодавчий механізм передбачає виключно продаж її через новий біржовий аукціоні. А це не один і не два місяці, а потім довготривалий процес буріння нових свердловин, або домовлятися з екс-власниками або управителем УНБ щодо продажу існуючої інфраструктури. Але є в законодавстві деякі прогалини, коли ліцензію можливо передати по спрощеній процедурі, компанії, яка вже здійснює видобуток на площі, що межує з ділянкою, або здійснювала її дослідження. Недалеко від “Сахалінського” здійснює видобуток “Бурісма”, яка належить нещодавно знятому з розшуку екс-міністру втікачу. І якщо він отримає в такий спосіб скасовану ліцензію, то стане найбільшим газовидобувником в країні”, — продовжує нардеп.

Нардеп додав, що для захоплення Сахалінського родовища (після скасування спецдозволу УНБ) достатньо лише рішення Держгеонадра про задоволення заяви надрокористувача про внесення змін до його спецдозволу на видобуток вуглеводнів у зв’язку з розширенням меж ділянки надр на прилеглу ділянку не більше як на 50% та за трьох умов: наявність протоколу ДКЗ (про вивчені поклади що виходять за межі ділянки і знаходяться на суміжній ділянці), суміжну ділянку не передано у користування, суміжну ділянку не виставлено на аукціон.

“Ймовірно, без сприяння вищого керівництва держави і керівника “Укрнафти” Сергія Корецького, судового рішення про анулювання ліцензії не відбулося б. І тепер зрозумілою є реальна мета забрати “Укрнафтобуріння” в АРМА, бо звільнені поспіхом юристи УНБ ніколи б не допустили винесення цього судового рішення”, — підсумував Олексій Кучеренко.

Наприкінці листопада Шостий апеляційний адмінсуд за зверненням Держгеонадра анулював спецдозвіл на користування надрами (видобування вуглеводнів) Сахалінського родовища, власником якого є ПАТ “Укрнафтобуріння”.

Раніше ЗМІ розповідали, що “Укрнафта” скоротила видобуток газу, але співробітники компанії одержують завищені зарплати. Фінплан компанії на 2024 відправили на доопрацювання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *