США пообіцяли Анкарі шквал санкцій за допомогу РФ

США пообіцяли Анкарі шквал санкцій за допомогу РФ

США мають намір зупинити постачання до РФ підсанкційних товарів через Туреччину

Через Туреччину до Росії та країн СНД цього року потрапило уп’ятеро більше “високопріоритетних” товарів, ніж за аналогічний період у довоєнний час.

США посилюють тиск на Туреччину, яка перенаправляє підсанкційну продукцію до РФ, а також не заважає фінансовим потокам, які йдуть до ХАМАС. Заступник міністра фінансів США з фінансової розвідки та протидії тероризму Браян Нелсон заявив, що займаючи таку позицію, Анкара підливає олії у вогонь, що палає у двох регіонах, передає The Wall Street Journal.
 
Цього року Нелсон вже вдруге приїхав до Туреччини, плануючи обговорити “зусилля щодо розслідування та запобігання торговельній та фінансовій діяльності, що сприяє веденню Росією війни в Україні”.
 
“Ми налаштовані зробити все, що від нас залежить, щоб перерізати всі ці [потоки], і хочемо зробити це у партнерстві з Туреччиною, але готові також діяти і самостійно”, – заявив Нелсон.
 
США склали список із 45 “високопріоритетних” товарів, включаючи мікрочіпи, комунікаційне обладнання та інше, які, крім цивільної продукції, можуть використовуватися при виробництві озброєнь.
 
США, Євросоюз, Великобританія та Японія заборонили експорт таких товарів до Росії, яка використовує їх у крилатих ракетах, дронах та гелікоптерах. Але за січень-вересень цього року Туреччина відправила до Росії та у п’ять країн СНД, які вважаються посередниками у таких операціях, товари з цього списку на $158 млн. Це втричі більше, ніж за той же період 2022 р. та у 5,6 раза більше, ніж у середньому у 2015-2021 рр., коли такі поставки становили лише $28 млн, показали розрахунки Financial Times..
 
Також у турецьких портах обслуговувалися підсанкційні російські вантажні судна. Через термінал Dortyol в однойменному місті Дертйол проходили російські нафтопродукти, які змішувалися в сховищі з паливом з інших країн, потім доставлялися на грецький НПЗ Motor Oil Hellas, у якого Пентагон закуповує паливо для своїх військових кораблів і літаків на європейських базах. Турецька танкерна компанія стала однією з п’яти, проти якої США ввели санкції за торгівлю російською нафтою вище стелі $60 за барель.
 
Якщо турецька влада не обмежить таку діяльність, місцеві компанії та підприємців чекає шквал санкцій, заявили The Wall Street Journal американські чиновники.
 
Що стосується ХАМАС, то Анкара, на відміну від Вашингтона, не визнає його терористичною організацією та у своєму ставленні до руху проводить кордон між його політичною та військовою частинами. Хоча США вже близько десятиліття за допомогою санкцій борються із фінансуванням ХАМАС, Туреччина не заважає пов’язаним із угрупованням компаніям працювати на своїй території.
 
Раніше ЗМІ повідомляли, що Туреччина часто є проміжним пунктом призначення для російських компаній.
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *